;

ارائه اساسنامه سازمان مدارس غیردولتی/کمک به مؤسسات با ایجاد صندوق

به گزارش خبرنگار مهر، مرضیه گُرد گفت: از زمان لازم الاجراشدن قانون مدارس غیردولتی در بهمن ماه ۹۵، اغلب آیین‌نامه هایی که نیاز به مصوبه شورای سیاستگذاری دارند، انجام شده و اساسنامه سازمان مدارس غیردولتی نیز به دولت تقدیم شده تا اقدام اولیه در کمیسیون اجتماعی دولت انجام شود همچنین آیین‌نامه استقرار مدارس و واگذاری ساختمان‌های مازاد مورد توجه قرار گرفت.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: اساسنامه کمک به موسسان غیردولتی نیز به دولت ارائه شده و ۲ هدف عمده را دنبال می کند اول اینکه با مشارکت غیردولتی و موسسان در ایجاد تسهیلات ساخت و احداث بنا اقدام شود و دومین هدف کمک به تکمیل و راه اندازی بناهایی نیمه ساز و تجهیز کارگاه‌ها و آزمایشگاه هاست.


گُرد افزود: اهداف فرعی این صندوق کمک به پرداخت بیمه معلمان با اولویت مناطق محروم و کمک به پرداخت شهریه دانش آموزان نیازمند و مستعد است که امیدواریم بعد از طی روند اداری محقق شود.


وی بیان داشت: امکان توانمندسازی معلمان مراکز و مدارس غیردولتی در کنار دوره های آموزشی معلمان دولتی نیز فعال شده و امیدواریم شاهد حضور این معلمان در گروه های آموزشی به استناد ماده شش ضرایب اختصاصی گروه های آموزشی شورای عالی نیز باشیم تا کیفیت بخشی به معنایی واقعی برای تمامی مدارس انجام شود.


معاون وزیر آموزش و پرورش گقت: بر اساس ماده ۲ قانون تمامی مدارس غیردولتی مطابق با اهداف و دستورالعمل‌های آموزش و پرورش اداره می‌شود بنابراین شرایط همانند مدارس دولتی بود و ماهیت متفاوت ندارد و طبق ماده ۲۳ قانون به کارگیری کادر اداری و آموزشی براساس ضوابط آموزش و پرورش است در نتیجه ورود افراد متفرقه به عناوین مختلف مجاز نیست چراکه مدرسه دارای هویت تعلیم و تربیتی بوده و برای ورود به آن سازمان های مربوطه نیز باید با همکاری آموزش و پرورش اقدام کنند.


وی با بیان اینکه مدارس غیردولتی در خصوص عوارض ساخت و ساز و نوسازی در حکم مدارس دولتی تلقی می‌شوند، ادامه داد: رعایت آیین نامه استقرار فضا که نیاز به تاییدیه سازمان نوسازی دارد مورد توجه بوده و برخی نهادها همچون بهداذشت برای نظارت حق ورود ندارند.

منبع: خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + سه =

دکمه بازگشت به بالا