;
آخرین اخبار

ارایه تسهیلات اشتغال به کارکنان وظیفه منقضی خدمت دارای گواهینامه مهارت آموزیبه گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار تقی مهری در تشریح این خبر اظهار داشت: برابر تدابیر قرارگاه مهارت آموزی سربازان، سربازان منقضی خدمت سال ۹۷ به بعد که دارای گواهینامه مهارت آموزی هستند، در صورت تایید طرح آنان توسط مراجع مربوطه، می توانند از تسهیلات بانکی بهره مند شوند.

وی گفت: سربازان ماهر منقضی خدمت ساکن تهران برای بهره مندی از تسهیلات فوق می توانند فرم مربوطه را دریافت و پس از تکمیل آن در روزهای سه شنبه هر هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر به دبیرخانه کارگروه تهران مستقر در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نشانی خیابان سهروردی شمالی بالاتر از خیابان شهید بهشتی خیابان هویزه غربی نبش خیابان مرغاب مراجعه و تحویل دهند همچنین متقاضیان در صورت سوال و هرگونه ابهام می توانند با شماره  ۸۸۷۴۲۹۴۱  تماس بگیرند.

سردار مهری افزود: سربازان منقضی خدمت ساکن حومه تهران به معاونت های وظیفه عمومی واقع در شهرستان های ورامین و شهریار مراجعه کنند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی عنوان کرد: متقاضیان سایر استان های کشور برای بهره مندی از تسهیلات فوق به معاونت وظیفه عمومی استان یا استانداری مراجعه کنند.

وی گفت: همچنین با هماهنگی های صورت گرفته، سربازان منقضی خدمت سال های ۹۶ و قبل از آن نیز در اولویت دریافت تسهیلات مشاغل خانگی قرار می گیرند و با ثبت نام در سامانه مشاغل خانگی و تکمیل فرم مربوطه، می توانند از تسهیلات مشاغل خانگی بهره مند شوند.

سردار مهری تصریح کرد: طرح پیشنهادی این گروه از طریق کمیته فنی مشاغل متناسب با دستگاه های اجرایی مانند جهاد کشاورزی، صنعت، معدن، تجارت و میراث فرهنگ و گردشگری  بررسی و در صورتی که طرح تایید شود برای اموری از جمله توانمندسازی متقاضی، مشاوره، استعداد سنجی، آموزش، ارتقاء کمی و کیفی محصولات و شناخت بازار، طرح به جهاد دانشگاهی ارسال می شود.

وی عنوان کرد: در مرحله بعدی طرح برای صدور مجوز به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مربوطه ارسال و مدارک برای اخذ تسهیلات به بانک ارسال و متقاضی به بانک معرفی می شود.

رییس سازمان وظیفه عمومی تصریح کرد: ثبت نام و بررسی طرح از طریق سامانه مشاغل خانگی و به صورت غیر حضوری  انجام می شود و در صورت نیاز به اصلاح طرح یا مدارک از طریق پیامک در سامانه مذکور به متقاضی اطلاع رسانی می شود.

سردار مهری گفت: متقاضیان ۱۰ روز پس از ثبت نام می توانند با ارائه کد رهگیری در سامانه مشاغل خانگی از روند کار مطلع شوند.

وی خاطرنشان کرد: مشمولان و خانواده های آنان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir، سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ و یا کانال سازمان در پیام رسان سروش به نشانی [email protected] از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − پنج =

دکمه بازگشت به بالا