;
آخرین اخبار

ارتشی بودن شغل نیست، یک راه مقدس است


وی ادامه داد: ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروی انتظامی را برادر عزیزتر از جان خود می‌داند و در هر جایی که نیاز باشد دست در دست نیروی انتظامی و پشتیبان آن است. ما نیروی انتظامی را نماد اقتدار و ارزش‌های اسلامی ایرانی و سمبل امنیت و ایمنی جامعه و توفیق نیروی انتظامی را موفقیت این کشور می‌دانیم.

سرلشکر موسوی با تبریک به دانشجویان شرکت کننده در این دوره گفت: شما از میان هزاران داوطلب انتخاب شده و لباس مقدس سربازی را بر تن کرده‌اید که این مهم را به شما تبریک می‌گویم. 

فرمانده کل ارتش لباس سربازی را در همه جای دنیا لباسی محترم دانست و افزود: سربازان در همه جا مورد احترام هستند جوانانی که از همه علایق دنیوی می‌گذرند و پای روی هوای نفس خود می‌گذارند و راه تامین امنیت و دفاع از ارزش‌ها را انتخاب می‌کنند به همین جهت شایسته احترام هستند. 

وی اضافه کرد: این سربازان خود را فدای آرامش و امنیت مردم می‌کنند؛ بنابراین شما نه یک شغل بلکه یک راه را انتخاب کرده‌اید؛ ارتشی بودن یک شغل نیست بلکه هدف والا و انتخابی مقدس است.

موسوی با اشاره به ویژگی‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران و تفاوت آن با سایر ارتش‌های جهان گفت: فرمانده این ارتش نایب امام زمان (عج) شخصیتی هستند که دشمنان ما به دانایی و دانش ایشان معترفند و ارتش به دلیل اینکه فرمانده آن ولی فقیه است، مورد احترام مردم است. 

فرمانده کل ارتش اسلامی بودن را یکی دیگر از ویژگی‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران دانست و تصریح کرد: امروز مردم ارتشی بودن را به معنای ارزشی بود می‌شناسند. ارتش منظم و اسلامی که حافظ ارزش‌های اسلامی است. 

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند که این ارتش را می‌توان سر دست گرفت و به همگان معرفی کرد. 

موسوی انقلابی بودن را یکی دیگر از ویژگی‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: ارتش دفاع از انقلاب و اسلام را وظیفه خود می‌داند و روحیه انقلابی در تک تک افراد و سربازان ارتش وجود دارد و استکبارستیزی و دفاع از مظلوم از دیگر ویژگی‌های این ارتش است. 

وی مردمی بودن را نیز  از ویژگی‌های قابل توجه ارتش جمهوری اسلامی برشمرد و گفت: ارتش با مردم در کنار مردم و برای مردم است؛ این ویژگی ها روز به روز باید رشد پیدا کرده و همه ما موظفیم که این ارزش‌ها را حفظ کرده و گسترش دهیم. 

موسوی جوانان را مخاطب اصلی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: جوانان ماموریت پیاده کردن بیانیه گام دوم را دارند و باید قدر این ماموریت و فرصت را بدانیم. ولایت، دیانت، انقلابی بودن، دانایی و توانایی به سود پایش و پیشرفت و ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + 7 =

دکمه بازگشت به بالا