ارتش آمریکا ۱۲۰ ساله‌ها را به خدمت سربازی فراخواند!

ارتش آمریکا ۱۲۰ ساله‌ها را به خدمت سربازی فراخواند!

» سرویس: اجتماعی – حوادث، انتظامی

یک سازمان آمریکایی که مسئولیت فراخواندن جوانان به خدمت سربازی را برعهده دارد به اشتباه برای افرادی که تاریخ مشمول شدن آنها به دو قرن پیش باز می‌گردد، نامه احضار به خدمت فرستاده است.

 

به گزارش سرویس «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سازمان «سلکتیو سرویس سیستم» (اس.اس.اس) ضمن عذرخواهی از دریافت‌کنندگان این نامه‌ها اعلام کرد که این اشتباه از آنجا نشات گرفته که یکی از کارمندان به هنگام وارد کردن اطلاعات در کامپیوتر در انتخاب قرن اشتباه کرده و نامه‌ها را به جای مشمولان متولد سال‌های ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۷ میلادی به افرادی که در سال‌های ۱۸۹۳ تا ۱۸۹۷ میلادی مشمول شده بودند ارسال کرده است. بدین ترتیب بیش از ۱۴ هزار نامه به آدرس افرادی ارسال شده که جوانترین‌ آنها اگر در قید حیات باشد دست‌کم ۱۱۷ سال سن دارد.

 

بسیاری از بازماندگان این افراد می‌گویند پس از دریافت این نامه‌ها از تعجب کم‌مانده بود شاخ درآوردند. «چاک هیوی» که خود ۷۳ سال دارد و ساکن ایالت پنسیلوانیا است می‌گوید نامه‌ای دریافت کرده که پدربزرگش را به خدمت سربازی فراخوانده است. این در حالی است که پدر بزرگ او که از کهنه سربازان جنگ جهانی بوده در سال ۱۹۹۵ میلادی و در سن ۱۰۰ سالگی درگذشته است.

 

هیوی به آسوشیتدپرس گفت: در نامه آمده بود که اگر پدربزرگم خودش را معرفی نکند ممکن است به جریمه مالی و یا حتی زندان محکوم شود. داشتم از تعجب شاخ درمی‌آوردم.

 

به گزارش ایسنا به نقل از بی‌بی‌سی، پسران متولد شده در آمریکا باید پس از ورود به سن ۱۸ سالگی خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی کنند. جوانانی که در آمریکا مهاجر محسوب می‌شوند نیز باید ما بین سنین ۱۸ تا ۲۵ سالگی خود را معرفی کنند اما قانون نظام وظیفه اجباری پس از جنگ ویتنام دیگر به اجرا درنمی‌آید و اکنون خدمت سربازی در آمریکا داوطلبانه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا