;
آخرین اخبار

ارتقاء فرهنگ خدمت سربازی در جامعه ضرورت دارد


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار در همایش سراسری مدیران و معاونان وظیفه عمومی استان ها «سازمان وظیفه عمومی فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران» که با حضور سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی فرماندهی کل انتظامی و با هدف ارتقاء فرهنگ ، بهره بردن از ظرفیت علمی سربازان و تکریم ارباب رجوع برگزار شد، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای والامقام و معزز انقلاب اسلامی، ، شهدای عرصه نظم و امنیت و درود و سلام بر روح بلند و ملکوتی امام خمینی (ره) و آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز مدظله العالی گفت: شهادت بی بی دو عالم حضرت فاطمه الزهرا (س) را خدمت شما برادران گرانقدرم تسلیت عرض می کنم؛ ان شاء الله اقداماتی که در راستای خدمت رسانی به مردم شریف و عزیز ایران اسلامی انجام می دهیم مورد رضایت پروردگار و حضرت فاطمه الزهرا (س) قرار گیرد.

وی در ادامه ضمن قدردانی از زحمات سردار مهری و دست اندرکاران برگزاری این همایش به اهمیت اشاره و عنوان کرد: خدمت سربازی در دین مبین اسلام، آداب و رسوم و همچنین در افکار عمومی به عنوان کاری پسندیده و مقدس مدنظر است؛ در واقع افراد با هدف برقراری امنیت و پاسداری از ارزش های کشور به خدمت سربازی اعزام می شوند که این امر مورد تفقد، تشویق و دلگرمی نیروهای مسلح است.

 سربازان پشتوانه قوی برای نیروهای مسلح هستند 

فرمانده انتظامی کل کشور با تاکید بر اینکه خدمت سربازی مقدس است و ما نیز برای سربازان احترام ویژه ای قائل هستیم، تصریح کرد: امروز سربازان پشتوانه قوی برای نیروهای مسلح هستند و این ظرفیت به امنیت کشور کمک خواهد کرد.

این مقام عالی انتظامی تاکید کرد: سربازان (چه در صلح و چه در جنگ) یکی از نیازهای اصلی کشور هستند، از این رو بایستی در تمامی نقاط مختلف کشور مشغول خدمت باشند، ضمن اینکه لازم است فرهنگ خدمت مقدس سربازی را در جامعه ارتقاء دهیم.

 سردار اشتری ادامه داد: خدمت سربازی محیطی برای خودسازی انسان است، از این رو بایستی تمامی ابعاد این خدمت مقدس را برای جوانان برومند ایران اسلامی بازگو کنیم که می توان در این خصوص برای ارتقاء این مهم از ظرفیت رسانه ملی نیز بهره ببریم.

ضرورت ایجاد فضایی برای استفاده از ظرفیت علمی سربازان

فرمانده انتظامی کل کشور در ادامه به ظرفیت علمی سربازان نیز اشاره کرد و گفت: برخی از جوانان عزیز ایران اسلامی که به خدمت سربازی اعزام می شوند نخبه، برجسته و بسیار توانمند هستند که بایستی این مهم مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد؛ لازم است فضایی ایجاد و از ظرفیت علمی و تجربه این افراد برای پیشبرد اهداف مدنظر استفاده شود.

لزوم تعامل بیشتر با سربازان

سردار اشتری تاکید کرد: سربازان به عنوان امانت و فرزندان ما هستند از این رو بایستی با رفتار مطلوب با این عزیزان برخورد کنیم؛ همچنین لازم است افرادی که در سازمان مشغول خدمت می شوند طی فرآیندی تمامی امور آنها (رفع مشکلات، مطالبات و … ) از ابتدای خدمت تا انتها مورد اهتمام قرار گیرد؛ ارتباط منظم با خانواده مشمولان بایستی مدنظر باشد در واقع به گونه ای با سربازان رفتار کنیم که مشکلات خود را به راحتی با مسئولان مربوطه در میان بگذارند و در طول خدمت به گونه ای با آنها برخورد شود که باعث تشویق به ادامه خدمت در سازمان شود.

اقدامات خوبی در خصوص افزایش حقوق سربازان صورت گرفته است

سردار اشتری گفت: یکی از دغدغه های مهم نیروهای مسلح افزایش حقوق سربازان است که بحمداله در این خصوص اقدامات خوبی با پیگیری مجموعه انتظامی و اهتمام مجلس شورای اسلامی انجام شده و امید است با پیگیری های لازم این مهم در بودجه سال ۱۴۰۱ منظور شود تا بتوانیم حقوق سربازان را نیز براساس ضوابط و قانون افزایش دهیم.

فرمانده انتظامی کل کشور در ادامه به اهمیت قرارگاه احضار و اعزام مشمولان نیز اشاره و عنوان کرد: این قرارگاه لازم است که در تمامی استان ها فعال شود تا بتوانیم افراد را به خدمت مقدس سربازی (خصوصا افرادی که متأهل هستند) تشویق کنیم چه بسا برای افرادی که غیبت اولیه دارند تخفیف هم در نظر گرفته شده است.

تاکید بر هوشمندسازی پلیس

سردار اشتری بر هوشمندسازی پلیس تاکید و خاطرنشان کرد:  در حوزه هوشمندسازی اقدامات خوبی انجام شده اما در سازمان وظیفه عمومی نیز بایستی این امر در راستای توسعه خدمات به مشمولان و ارائه خدمات غیرحضوری مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد.

وی به اهمیت تکریم ارباب رجوع نیز اشاره و عنوان کرد: افرادی که به عنوان مراجعه کننده وارد سازمان می شوند، بایستی با رفتار سنجیده و مطلوب با آنها برخورد شود، چرا که همین رفتار سنجیده باعث تشویق و جذب آنها برای خدمت در سازمان می شود پس لازم است که این مهم مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد؛ ضمن اینکه تکریم ارباب رجوع جزو وظایف ذاتی است که بایستی رعایت شود.

لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در مراکز آموزشی

سردار اشتری به رعایت دستورالعمل ها و شیوه نامه ها در مراکز آموزشی تاکید کرد و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور مراکز آموزشی ما توانستند تمامی دستورالعمل های بهداشتی را به درستی اجرا کنند به طوری که در این مراکز کمترین مبتلایان را داشتیم؛ اما لازم است افرادی که تاکنون واکسن کرونا دریافت  نکرده اند برای انجام این کار تشویق شوند چرا که سربازان نزد ما امانت هستند از این رو سلامت آنها نیز برای ما بسیار حائز اهمیت است.

اهتمام به حرفه گرایی در دوران سربازی

فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه حرفه گرایی از تاکیدات مقام معظم رهبری و همچنین ستاد کل نیروهای مسلح است، خاطر نشان کرد: موضوع حرفه گرایی از چند سال پیش تاکنون در سازمان مورد اهتمام قرار گرفته و در این حوزه اقدامات مطلوبی نیز انجام شده؛ لازم است سربازانی که مشغول خدمت هستند براساس تجربیات و تخصص هایی که دارند به کارگیری شوند که قطعا این اقدام در آینده نتایج موثری به دنبال خواهد داشت.

سردار اشتری ادامه داد: موضوع خوشایندسازی برای ما بسیار حائز اهمیت است از این رو بایستی به گونه ای عمل کنیم تا جوانانی که وارد خدمت می شوند کرامت و شأن آنها مورد اهتمام قرار گیرد.

مکتب حاج قاسم و خدمت بی منت باید الگو قرار گیرد

فرمانده کل انتظامی کشور در پایان این همایش ضمن گرامی داشت یاد و خاطره سردار رشید اسلام شهید سپهبد “حاج قاسم سلیمانی” عنوان کرد: شهید حاج قاسم از افتخارات بزرگ مردم ایران، تمامی آزادیخواهان و همچنین جبهه مقاومت بودند؛ رمز پیروزی ایشان اخلاص و تبعیت محض از مقام معظم رهبری و ولایت مداری بود، از این رو بایستی مکتب “حاج قاسم” و همچنین اخلاص، خدمت بی منت و ولایت پذیری این شهید والامقام و معزز را به عنوان الگو قرار دهیم.

 تاکید و راه اندازی فرماندهی انتظامی وظیفه عمومی شهرستان ها، رسیدگی به برخی تخلفات در خصوص صدور کارت پایان خدمت جعلی و … از دیگر مواردی بود که در این همایش به آنها اشاره شد.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا