;
آخرین اخبار

از آغاز جنگ تا شکست حصر سوسنگرد

به‌گزارش برنا، مستند شش قسمتی «در لباس » بر پایه تصاویر آرشیوی و خاطرات شفاهی مقام معظم رهبری از مقاطع مختلف بعد از انقلاب ساخته شده و نگاهی دارد به حوادث سال‌های ابتدایی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی از زاویه دید رهبر معظم انقلاب.

قسمت دوم این مستند به کارگردانی مهدی نقویان به اتفاقات سال‌های ابتدایی جنگ تحمیلی تا تلاش برای جلوگیری از سقوط سوسنگرد و شکستن حصر این شهر اختصاص دارد.

در قسمت دوم مستند «در لباس سربازی» به مواردی همچون آغاز جنگ تحمیلی، عزیمت رهبری به جبهه در روزهای اول جنگ به همراه دکتر چمران، سر و سامان دادن به نیروهای اهواز و جلوگیری از سقوط شهر، حضور در خط مقدم جنگ و ۵۰۰ متری استقرار نیروهای دشمن، راه‌اندازی تشکیلات ستاد جنگ های نامنظم توسط رهبری و شهید چمران، اجرای طرح رها کردن آب کرخه برای جلوگیری از پیشرفت نیروهای دشمن توسط رهبری، شکار تانک های دشمن، عزیمت مداوم رهبری بین تهران و اهواز، پیگیری رهبری برای بسیج مردم در دفاع از کشور، سستی و سوء مدیریت بنی صدر در دفاع از کشور در زمان جنگ تحمیلی، تلاش رهبری برای بهبود اوضاع جبهه ها، تقابل رهبری و بنی صدر در مواجهه با دشمن بعثی، تلاش برای جلوگیری از سقوط سوسنگرد و شکستن حصر شهر به همراه شهید چمران اشاره دارد.

این مستند از لحن روایی خوبی برخوردار است و حاوی مطالب جذابی برای مخاطب علاقه‌مند با تاریخ بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است.

مستند «در لباس سربازی» روز سه شنبه ساعت ۰۴:۰۰ از شبکه پرس تی‌وی روی آنتن می‌رود. بازپخش این مستند هم همان روز ساعت ۰۹:۰۰، ۱۵:۰۰، ۲۱:۰۰ و بامداد چهارشنبه ساعت ۰۱:۰۰ پخش می‌شود.

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =

دکمه بازگشت به بالا