;
آخرین اخبار

از ظرفیت شخصیت های کشوری برای توسعه شهر قزوین استفاده خواهم کرد/ تعیین تکلیف طرح های نیمه تمام

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ شورای شهر قزوین روز شنبه پرکار و بدون استراحتی را پشت سر گذاشت تا چهار نامزد نهایی راه یافته به مرحله نیمه نهایی را در بررسی مجدد مورد ارزیابی قرار داده و به گزینه نهایی برسد.

آقایان غلامحسن اسلامی صدر، حسین معصوم، مهدی کاظمی و مهدی صباغ از صبح روز سه شنبه بر اساس قرعه کشی و به نوبت وارد جلسه شورا شدند تا به سوالات اعضای شورا پاسخ داده و آخرین توانمندی خود را به پارلمان محلی نشان دهند.

سید مهدی کاظمی در آخرین جسله ارائه برنامه های خود گفت: باید طرح های را در قزوین عملیاتی کنیم و به نظرم بهترین پروژه می تواند در محدوده دروازه دربکوشک تا سپه و میمون قلعه اجرا شود و در کنار آن راه اندازی موزه تاریخ تمدن اسلامی و بوستان در شمال شرق قزوین در کنار منطقه عظیمیه یک طرح تاثیرگذار خواهد بود. 

بودجه شهرداری حباب دارد، واقعی نیست

وی در خصوص بودجه هم اظهارداشت: بودجه شهرداری حباب دارد و واقعی نیست و بدهی شهرداری بدرستی در بودجه نمی نشیند به طوری که ۵۱۳ میلیارد تومان بدهی ثبتی داریم اما ۱۴۰ میلیارد تومان آن دیده می شود.

image_2021_9_11-17_41_26_470_Nee

کاظمی با انتقاد از وضعیت شهرداری در گذشته تصریح کرد: در مدیریت اعمال شده در سال های گذشته تفویض اختیار و آموزش مناسب و شایسته سالاری نداشتیم و در کیفیت سازی پرسنل مشکل داریم و انتخاب ها با سفارش و رانت بوده و نیروهای زیادی به مجموعه تحمیل شده و هزینه جاری را از ۷ میلیارد تومان به ماهانه ۴۰ میلیارد تومان رسانده است.

وی بیان کرد: باید حجمی از حفاظت شهرداری را به بخش خصوصی واگذار می کردیم اما وارد مجموعه کردیم و هزینه ما زیادتر شده و امروز باید توزیع عادلانه حقوق انجام شود و نسبت به سنوات، کارامدی و گزارش گیری از افراد این حقوق تغییر کند.

کاظمی در خصوص روزنه های فساد هم یادآورشد: فساد ناخواسته در شهرداری زیاد است و باید گلوگاه فساد گرفته شود برای نمونه در توافق املاک امکان رانت داریم و ما می توانیم جلوی آن را بگیریم.

تعدیل نیرو نداریم/ نیروها جابجا می شوند

وی در خصوص تعدیل نیرو هم اظهارداشت: قبلا هم گفته ام که قصد هرس کردن و تعدیل نیرو را ندارم اما ساماندهی و جابجایی برای افزایش بهره وری را مورد توجه قرار خواهم داد.

نامزد شهرداری قزوین در مورد انتخاب مدیران شهرداری هم گفت: باید نیرو سازی مورد توجه باشد تا از داخل مجموعه بتوانبم مدیران سازمانها را بر اساس شایسته سالاری انتخاب کنیم.

کاظمی اضافه کرد: نظارت مبتنی بر زمان، نگاه راهبری و رهبری در شهرداری لازم است و در کنار آن باید همه طرح ها به روز رسانی شود برای نمونه طرح امامزاده حسین(ع) بیش از ۲ هزار میلیارد تومان هزینه دارد و باید نقشه جایگزین داشته باشیم و ساماندهی ۵ نقطه ورودی شهر قزوین در اولویت قرار گیرد تا جهره شهر تغییر کند.

کاظمی اضافه کرد: معیار ما برنامه ۵ ساله، اسناد بالادستی، برنامه شمس و قزوین بعلاوه بیست و همه تحقیقاتی است که در گذشته صورت گرفته تا توسعه شهری تسریع شود.

این نامزد شهرداری قزوین یادآورشد: با اجرای طرح «گنج قناعت» هر پروژه ای که نیاز نباشد و در اولویت قرار نگیرد انجام نخواهد شد و یکی از کارهای مهم ما تولید درآمد و ثروت از پروژه هایی چون ستاره پونک است که برای تکمیل و یا واگذاری آن تعیین تکلیف خواهیم کرد.

image_2021_9_11-17_41_18_836_1Dp

وی بیان کرد: باید اذعان کنیم چون ارتباطات ما ضعیف بوده، نتواتستیم اعتبارات مناسبی بگیریم و در صورت انتخاب ضمن تعامل با شخصیت های کشوری از همه ظرفیت ها برای دریافت اعتبارات ملی و کشوری و ایجاد کدهای جدید استفاده خواهم کرد.

کاظمی اظهار داشت: باید مدیر قیمت گذاری در پروژه داشته باشیم و در تعامل و حوزه حاکمیتی که زنگ زدگی دیده می شود، صیقل داده شود و در رده کلان دورهمی با بزرگان داشته باشیم و در نشست با وزرای کشور و مسکن، نمایندگان مجلس و رئیس سازمان برنامه و بودجه از اعتبارات ملی استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: همچنین تعامل با سمن ها، رسانه ها، خیرین و معتمدین در دستور کار است که می توانیم مکان تجمیعی برای استقرار نمایندگان این تشکل ها ایجاد کنیم و برای این کار همچنین، خانه های تاریخی را احیا خواهیم کرد.

کاظمی گفت: نقش هییت ها و ریش سفیدان در محلات کم رنگ شده که باید تقویت شود و برای ساماندهی محلات قدیمی مانند هادی آباد، برنامه داریم.

وی اظهارداشت: کارهای زمین مانده زیاد است و هر چند در منطقه گردشگری زرشک و کامان و نمایشگاه بین المللی، شریک هستیم اما آن را رها کرده ایم و منفعتی نداریم و اسناد بنام کسی دیگر است و علیرغم این که در هزینه شریک بودیم ولی در بهره برداری سهمی نداشتیم.

نامزد شهرداری قزوین یادآورشد: در جذب سرمایه گذاری موفق نبودیم و به نظرم روش های قبلی درست نیست، پروژه هایی داشتیم که اجتماعی بوده و صرفه اقتصادی نداشته برای نمونه پارک رباتیک برای شهرداری هیچ بازده اقتصادی نداشته که باید در آن بازنگری شود. 

وی اضافه کرد: در زمان سرپرستی ۱۵ پروژه درقالب سرمایه گذاری تعریف کردیم از جمله احداث جایگاه سوخت کوچک، رستوران مهیج در ارتفاع، ساخت لندفیل و سیتادیوم که می توانیم آن را اجرایی کنیم.

کاظمی تصریح کرد: باید از روش درآمدهای عوارض محور به سمت سرمایه گذاری پیش برویم و از این شرایط خارج شویم و برخی طرح های رها شده را سامان دهیم برای نمونه سه هکتار زمین مرغوب به هتل هما دادیم تا پروژه اجرا کند اما فقط شعار و نمایش بود و هیچ کاری نشده و یا ۴ هکتار زمین برای شهرک تولید محتوا رها شده که این زمین ها را تعیین تکلیف می کنیم.

image_2021_9_11-19_11_20_337_Ndr

وی یادآورشد: انتقال میدان میوه و تره بار که سالهاست رها شده می تواند به محدوده ناصرآباد منتقل شود و احیای باغستان سنتی هم با ایجاد شاکله ها انجام شدنی است و در این راستا می توانیم در یک گام نخاله در باغستانها را جمع آوری کرده و مرزها را مشخص کنیم که در طرح ارائه شده ۱۴ هکتار باغ های عظبم زاده را به یک پروژه ویژه تبدیل خواهیم کرد.

کاظمی در پایان گفت: انتظار دارم بعد از ۲۵ سال تجربه و تلاش در شهرداری امروز مورد اعتماد و وثوق شورا قرار گیرم و بتوانم به عنوان یک به شهر قزوین و مردم آن خدمت کنم.

در این دوره اعضای شورای شهر برای انتخاب شهردار با دعوت از ۵ کارشناس و مدیران باسابقه از جمله عباس ظاهری( رئیس سابق شورای شهر)، مرتضی روزبه و احمد نصری( استانداران اسبق) کمالی شهردار اسبق و عباس نیکویه فرماندار و شورای شهر اسبق درصدد انتخاب دقیق و درست تری برآمد که فقط دو کارشناس آقایان عباس نیکویه و کمالی به این دعوت پاسخ گفتند.

 

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =

دکمه بازگشت به بالا