;
انتظامی

از کشف سلاح‌های جنگی در پردیس تا دستگیری مرد و زن بدل انداز طلا

به گزارش خبرنگار مهر، شهر ۱۵ میلیون نفری تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است. هر روز تماس‌های زیادی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می‌شود که بسیاری از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می‌شود.

از این پس در این بسته خبری به گوشه‌ای از مأموریت‌ها، حوادث و جرایم می‌پردازیم.

دستگیری مرد و زن بدل انداز طلا فروشی‌های شمال تهران

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای در نخستین خبر این بسته خبری گفت: در پی افزایش سرقت در طلا فروش‌های سطح حوزه کلانتری ۱۰۵ سنایی به روش بدل اندازی تیمی از مأموران عملیات کلانتری مسئولیت پرونده را بر عهده گرفتند. در تحقیقات محلی از محل‌های طلافروشی‌ها مشخص شد زن و مردی حدوداً ۳۵ الی ۴۰ ساله که با استفاده از یک دستگاه موتورسیکلت در حالی که با استفاده از ماسک صورت خود را پوشانده بودن به طلافروشی‌ها مراجعه کرده اند و با فریب متصدیان سکه و طلاهای بدلی و تقلبی را به آنها فروخته اند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران افزود: در استعلام‌های پلیسی، هویت و محل سکونت متهمان شناسایی شد و پس از هماهنگی‌های قضائی هر ۲ متهم در مخفیگاهشان دستگیر و در بازرسی از این مکان ۱۲ سکه تقلبی با برند و بسته‌های مربوطه کشف شد و متهمان به همراه مکشوفه به کلانتری انتقال یافتند.

سرهنگ موقوفه‌ای با بیان اینکه تا کنون ۵ مال باخته شناسایی شده اند، در پایان خاطرنشان کرد: تحقیقات جهت کشف جرایم بیشتر و در دست اقدام پلیس می‌باشد و پرونده متهمین جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

از کشف سلاح‌های جنگی در پردیس تا دستگیری مرد و زن بدل انداز طلا

کشف ۷۰ دستگاه ماینر قاچاق در تهران

سرهنگ علی اصغر خانی رئیس کلانتری ۱۰ تجریش گفت: مأموران انتظامی کلانتری تجریش در راستای شناسایی و حذف نقاط آلوده و جرم خیز، با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی از وجود یک مزرعه استخراج ارز دیجیتال غیر مجاز در کارگاهی در شمال تهران مطلع و بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.: مأموران انتظامی با تکمیل تحقیقات خود و پس از هماهنگی قضائی موفق شدند در بازرسی از این مکان ۷۲ دستگاه ماینر، ۷ دستگاه تجهیزات جانبی استخراج ارز قاچاق را کشف کنند.

رئیس کلانتری ۱۰۱ تجریش با بیان اینکه در زمان بازدید از این مکان ۶ کارگر در حال استخراج ارز دیجیتال بودند، ادامه داد: کارشناسان ارزش ریالی اموال مکشوفه را ۴۰ میلیارد ریال بر آورد کرده اند.
وی در پایان یادآور شد: مسئول کارگاه به بزه انتسابی معترف و به همراه کارگران کارگاه پس از تکمیل تحقیقات پلیسی به مرجع قضائی معرفی شدند.

کشف ۲ قبضه سلاح جنگی در حوالی شهر پردیس

سرهنگ علی محمدی رئیس پایگاه ششم پلیس امنیت عمومی تهران با اعلام این خبر اظهار داشت: مأموران پایگاه ششم پلیس امنیت عمومی تهران در راستای مقابله با عوامل نا امنی و برخورد جدی با مجرمان، با اشراف کامل اطلاعاتی موفق شدند یکی از فروشندگان سلاح و مهمات غیرمجاز را در فضای مجازی شناسایی کنند. با شناسایی هویت متهم و مخفیگاه وی در حوالی شهرستان پردیس، نتیجه تحقیقات پلیسی به مرجع قضائی منعکس و دستور دستگیری متهم و بررسی از داخل مخفیگاهش اخذ شد.

رئیس پایگاه ششم پلیس امنیت عمومی تهران تصریح کرد: مأموران این مرکز ظهر روز گذشته سیزدهم دی ماه به مخفیگاه متهم اعزام و موفق شدند در این عملیات ۲ قبضه سلاح جنگی و ۱۲ عدد فشنگ کشف کنند. پس از انتقال متهم و انجام بازجویی‌های مقدماتی، مشخص شد که متهم سلاح‌های شکاری را از همدستش در استان‌های جنوبی کشور تهیه و پس از انتقال آن به مخفیگاهش با تبلیغ در فضای مجازی آنها را می‌فروشد.

سرهنگ محمدی با بیان اینکه متهم پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قضائی به دادسرا معرفی شد، خاطر نشان کرد: پلیس به طور جد با عاملان فروش سلاح غیر مجاز در فضای مجازی برخورد شدید صورت خواهد داد و از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده اینگونه موارد سریعاً موضوع را با پلیس از طریق سامانه ۱۱۰ در میان بگذارند.

از کشف سلاح‌های جنگی در پردیس تا دستگیری مرد و زن بدل انداز طلا

کشف ۱۵ صفحه اینستاگرامی

در آخرین خبر این بسته خبری، سرهنگ داود معظمی گودرزی گفت: تعدادی از شهروندان به پایتخت مراجعه و مدعی شدند افرادی ناشناس از طریق یک صفحه اینستاگرامی فروش پوشاک از آنها کلاهبرداری کرده اند. شکات در ادامه اظهار داشتند، در فضای مجازی به دنبال خرید پوشاک بوده که در یک صفحه اینستاگرامی کالای مورد نظر خود را مشاهده و بدون بررسی هویت گردانندگان صفحه مذکور اقدام به خرید کرده و بلافاصله پس از واریز وجه دیگر پاسخی از آنها دریافت نکردند.

رئیس پلیس فتا ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا تحقیقات خود را آغاز کردند و پس از انجام اقدامات تخصصی و بکارگیری فنون تجربی و علمی ادمین های این صفحات که ۲ بودند را شناسایی و پس از تشریفات قضائی متهمان در یکی از مناطق غربی تهران دستگیر و به پلیس فتا منتقل شدند.

وی با اشاره به اینکه این افراد بیش از ۸ میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بودند، افزود: متهمان پس از حضور در پلیس فتا اظهار داشتند با راه اندازی بیش از ۱۵ صفحه اینستاگرامی تحت عنوان شعبات مختلف یک برند پوشاک با قیمت بسیار مناسب مراجعه کنندگان را ترغیب به پرداخت مبلغ قبل از ارسال کرده و پس از واریز وجه دیگر پاسخگوی تلفن نبودیم.


منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا