;
انتظامی

از کشف ۱۱ کیلو مواد محترقه از مسافر مترو تا دستگیری ۲موبایل قاپ

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، کلانشهر تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است. هر روز تماس‌های زیادی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می‌شود که بسیاری از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می‌شود.

از این پس در این بسته خبری به گوشه‌ای از مأموریت‌ها، حوادث و جرایم می‌پردازیم.

سرهنگ سعید عطاءاللهی در نخستین خبر این بسته خبری اظهار کرد: مأموران انتظامی مترو ایستگاه “مولوی” در کنترل تردد مسافران مترو، به مرد جوانی که کوله پشتی مشکی رنگ و سنگینی را حمل می‌کرد، مشکوک شدند.

وی افزود: مأموران برای بررسی بیشتر به متهمان مراجعه و در بازرسی از داخل کوله پشتی اش ۱۱ کیلوگرم مواد اولیه ساخت نارنجک دستی (اکلیل و سرنج) کشف کردند.

رئیس پلیس مترو پایتخت افزود: متهم جوان ۲۰ ساله در اظهارات خود به تهیه اکلیل و سرنج جهت تهیه نارنجک دستی و فروش در چهارشنبه آخرسال معترف شد و کارشناسنان ارزش ریالی اموال کشف شده را ۶۰ میلیون ریال بر اورد کرده‌اند.

سرهنگ عطاالهی با بیان اینکه شهروندان از خرید مواد محترقه دست ساز که موجب بروز اتفاقات جبران ناپذیر خواهد بود به جد پرهیز کنند افزود: پرونده متهم جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

دستگیری ۲ موتورسوار جوان به جرم موبایل قاپی

سرهنگ امیر هوشنگ امیری در توضیح این خبر گفت: مأموران گشت انتظامی کلانتری ۱۳۰ نازی آباد هنگام انجام مأموریت و گشت زنی در محله “نازی آباد” ۲ موتورسوار جوان را با پلاک مخدوش و صورت‌های پوشیده در حین سرقت تلفن همراه یکی از شهروندان مشاهده کردند.

وی با بیان اینکه سارقان پس از سرقت با سرعت از محل متواری شدند افزود: مأموران با اعلام به سایر واحدین گشت و آغاز طرح مهار، هر لحظه عرصه بر موتورسواران تنگ و در نهایت موفق به توقف موتورسیکلت و دستگیری سارقان شدند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: در بازرسی‌های بیشتر از موتورسواران گوشی سرقتی که لحظاتی قبل سرقت کرده بودند کشف و متهمان به همراه اموال مکشوفه به کلانتری انتقال یافتند.

این مقام پلیسی ابراز داشت: متهمان در تحقیقات اولیه در کلانتری به بزه انتسابی و ۵ فقره سرقت دیگر با همکاری یکدیگر معترف و مال باختگان شناسایی شدند.
سرهنگ امیری افزود: تحقیقات بیشتر جهت کشف جرایم احتمالی متهمان در دستور کار مأموران کلانتری قراردارد.

زورگیری و فروش مواد مخدر

سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری تهران از دستگیری ۳ زورگیر در محله خلیج فارس خبر داد و گفت: متهمان علاوه بر زورگیری به فروش مواد مخدر نیز می‌پرداختند.

سرهنگ پیمان لطیفی اظهار داشت: با وقوع چند فقره زورگیری در محله “خلیج فارس” و سرقت تلفن همراه و اموال با ارزش توسط ۳ مرد جوان ۲۵ الی ۳۰ ساله در مراکز تفریحی و پارک‌ها بررسی موضوع در دستور کار تیمی از مأموران عملیات کلانتری این محله قرار گرفت.

وی عنوان کرد: مراقبت‌های ویژه آغاز و در بررسی‌های پلیسی به دست آمد این ۳ مرد جوان ضمن تردد در بوستان‌ها و مراکز تفریحی علاوه بر زورگیری از شهروندان به توزیع مواد مخدر نیز در بین جوانان حاضر در این مکان‌ها می‌پردازند.

سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری تهران ادامه داد: هویت متهمان، پاتوق و محل‌هایی که رفت و آمد می‌کردند شناسایی شد و پس از هماهنگی‌های قضائی هر ۳ متهم در یک عملیات پلیسی دستگیر و در بررسی‌های بیشتر از آنان ۱۲ گرم انواع مواد مخدر از قبیل: تریاک و هروئین وشیشه و ۲ قبضه سلاح سرد کشف شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهمان در تحقیقات اولیه به جرایم ارتکابی زورگیری و فروش مواد مخدر اعتراف و اظهار داشتند با تردد در مراکز تفریحی و پارک‌ها به شناسایی سوژه می‌پرداختند.
سرهنگ لطیفی در پایان با اشاره به اینکه متهمان تا کنون به ۴ فقره زورگیری اعتراف کردند خاطر نشان کرد: تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهمان ادامه دارد.

فعالیت اعضای شرکت هرمی در منزل مسکونی

جانشین پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به شناسایی محل فعالیت اعضای یک شرکت هرمی در شهرک ولیعصر (عج) از دستگیری ۷ نفر از اعضای این شرکت خبر داد.

سرهنگ محمد قاسم طرهانی اظهار داشت: علی رغم هشدارهای مستمر پلیس و تلاش برای آشکارسازی ماهیت مجرمانه شرکت‌های هرمی، هنوز شاهد فریب جوانانی هستیم که دارایی خود را در این راه نابود می‌کنند.

وی در ادامه گفت: در پی دریافت اخبار و اطلاعاتی مبنی بر تبلیغات گسترده یک شرکت هرمی در زمینه‌های بازاریابی شبکه‌ای غیرمجاز در شهرک “ولیعصر (عج) “، بررسی موضوع در دستور کار کلانتری این محل قرار گرفت.

جانشین پلیس پیشگیری تهران با بیان اینکه مأموران عملیات کلانتری شهرک ولیعصر (عج) با انجام اقدامات فنی و تحقیقات نامحسوس، محل فعالیت اعضای این شرکت هرمی را در یک باب منزل مسکونی شناسایی کردند افزود: با هماهنگی قضائی ۷ متهم این پرونده در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند.

این مقام انتظامی هچنین از کشف ۶۰ جلد کتاب و جزوات آموزشی و ۱۵ حلقه لوح فشرده در بازرسی از محل دستگیری متهمان خبر داد و تصریح کرد: متهمان با تشکیل پرونده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

سرهنگ طرهانی در پایان با اشاره به اقدامات مقابله‌ای پلیس با شرکت‌های هرمی بیان داشت: فعالیت اینگونه شرکت‌ها هیچ‌گونه وجهه قانونی ندارد.

[ad_2]

منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + 13 =

دکمه بازگشت به بالا