;
آخرین اخبار

استخدام‌ دائمی در محل خدمت مطالبه سربازان است/مجلس باید از حقوق جوانان صیانت کند

به گزارش برنا؛ راشد پرستار در گفت‌وگو با خبرنگار  برنا با اشاره به نقش مهم مجلس در اختیاری گفت: کمیسیون امنیت ملی به بحث سربازی اجباری باید ورود کرده و لزوماً در رسانه‌ها می‌بایست شفاف موضع گیری های خود را اعلام کنند چرا که مطالبه و خواسته اکثر جوانان کشور این است.

او افزود: مجلس شورای اسلامی از حقوق جوانان صیانت کند و برای جلب اعتماد عمومی جوانان می‌بایست ماده ۴۹ قانون خدمت وظیفه عمومی در خصوص حقوق و مزایای جوانان به عنوان قانونگذار و ناظر قانون اصرار به اجرای آن باشد در گذشته و هم اکنون سربازانی داریم با این حقوق اندک خود که به‌عنوان دریافتی دارند تمام و کمال همان مبلغ را برای تأمین بخش عمده هزینه خانواده برای آنها ارسال می‌کنند.

پرستار تصریح کرد: جوانان به جای سربازی در خدمت تولید و شکوفایی اقتصاد باشند یعنی اقدام و کار جهادی همراه با حقوق و مزایای قانونی در نظر گرفته شود و این موضوع عینیت بخشیدن به سربازی اختیاری است و نه یک شعار بلکه یک اقدام جهادی برای مسئولین نیز برای عملیاتی ساختن این مهم به شمار می‌رود.

پرستار در ادامه گفت: مسئولین ما می‌توانند با الگوگیری از نمونه‌های موفق سربازی اختیاری در کشورهای مختلف تیپ جدیدی از الگوها را برای توسعه روحیه شادابی اقتصاد خانواده و خود جوانان انجام دهند.

دبیرکل مجمع جوانان کشور اظهار کرد: سهولت در جابجایی سربازان مجردی که در استانی غیر از استان خود خدمت می‌کنند تصویب قانون سربازی اختیاری در مجلس و در نظر گرفتن امتیاز استخدام دائمی در محل خدمت برای سربازانی که تمایل به استخدام در محل خدمت خود را دارند پس از شأن نیز از دیگر مطالباتی است که می‌شود برای اهل کار و مدیران تصمیم‌گیری در این حوزه بیان کرد.

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 17 =

دکمه بازگشت به بالا