آخرین اخبار

اسرائیل سیلی محکمی از مسلمانان خواهد خورد/ دعوت به عدم شرکت در انتخابات نغمه شیطانی است


به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ نماز عید سعید فطر روز پنجشنبه با حضور گسترده مردم به امامت آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین، با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی در خیابان شهدا برگزار شد.

آیت الله عابدینی در خطبه های نماز عید سعید فطر گفت: خدای متعال ما را به تقوی دعوت کرد و تقوی یعنی حفظ عهد و پیمان انسان با خداوند لذا  انسان نباید پیمان بشکند و دنبال غیر خدا برود و بنده دنیا شود.

وی افزود: خداوند در عهد و پیمان خود ثابت است و این انسان است که باید پایبندی خود را حفظ کند و تنها راه آن از مسیر عبادت و بندگی است.

نماز 5

رابطه خود با خداوند را حفظ کنیم

خطیب نماز عید فطر تصریح کرد: بعد از یک ماه آکنده از نور و عبادت که با سحرخیزی و قرائت قرآن گذشت جا دارد ضمن تبریک عید فطر از کارهای خیری که در این ایام در زمینه مواسات و رسیدگی به امور نیازمندان و همدردی با مظلومان سپری شد تقدیر کنیم. 

عابدینی افزود: ماه مبارک رمضان زمان مسابقه در خوبی ها، انفاق، بخشش و کار خیر بود و بندگان در کار خوب از هم سبقت می گرفتند تا به معبود نزدیک شوند و کسانی که از این فرصت استفاده نکردند خود متضرر شدند و از قافله عقب ماندند.

وی بیان کرد: اگر پرده ها کنار برود اهمیت و ثواب قرآن خواندن، دعا و نیایش ورسیدگی به نیازمندان مشخص می شود که چقدر ارزش داشته است.

عابدینی اضافه کرد: هر کس برای پاک کردن خود از گناه، کلام بد، لقمه حرام، نگاه و رفتار ناشایست تلاش کند با لطف الهی بخشیده شده و رستگار می شود و خوشا بحال کسانی که با استفاده از ماه رمضان به دنبال پاک کردن خود هستند و توبه می کنند.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: آنچه از ماه رمضان بدست آوردیم باید مراقب باشیم از دست ندهیم و در طول سال این انس با قرآن و دعا و نیایش را حفظ کنیم و از رحمت آیه های چشمه های الهی برخوردار شویم.

جنایت در افغانستان و غزه محکوم است

وی در خطبه دوم نماز عید فطر با اشاره به حوادث اخیر در کشور افغانستان و جنایات اسرائیل در غزه گفت: جنایت فجیع در افغانستان و کشته شدن دهها دختر بیگناه را به مردم این کشور تسلیت گفته و جنایت در غزه را محکوم و آرزو می کنیم شر جنایتکارانی که ریشه اسراییلی، آمریکایی و سعودی دارند از سرزمین های اسلامی برچیده  شود.

عابدینی اظهارداشت: امیدواریم با ایستادگی ملل مسلمان و لطف الهی بزودی نامی از رژیم صهیونیستی باقی نماند و همچنان خود را در غم و اندوه مردم فلسطین و غزه و افغانستان شریک می دانیم.

نماز 2

وی اضافه کرد: صهیونیستها یک زمان دنبال نظم جهانی بودند و هدف آنها تسلط بر نیل تا فرات بود اما امروز دور خودشان دیوار می کشند که نابود نشوند و بدون تردید بزودی سیلی ملتهای مظلوم به صورتشان نواخته خواهد شد تا دیگر هیچ رژیم غارتگری در جهان روی آسایش و امنیت را نبیند.

حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری وظیفه ای همگانی است

آیت الله عابدینی در ادامه به اهمیت مشارکت مردم در انتخابات اشاره کرد و یادآورشد: حضور حداکثری در انتخابات رسالت همه ماست وهر کسی که خود را سرباز دین و نظام مقدس می داند باید در انتخابات مشارکت کند تا تعداد رای دهندگان در این دوره بالا برود.

مراقب نغمه های شیطانی فتنه گران باشید

وی اظهارداشت: امروز باید مراقب کسانی باشیم که دنبال فتنه هستند و با کلمات خشن در مورد انتخابات صحبت می کنند و خون شهید سلیمانی را نمی بینند و نغمه شیطانی سرمی دهند.

عابدینی گفت: در این شرایط هر کسی که مردم را به حضور نیافتن در انتخابات دعوت کند نغمه شیطانی سرداده و محکوم است.

نماز 3

وی اضافه کرد: در انتخابات شوراهای شهری و روستایی هم به کسانی رای دهید که امانتدار  بوده و پاکی و صداقت خود را به اثبات رسانده باشند.

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: مراقب باشید کسانی که دنبال مطامع سیاسی و غارت بیت المال هستند وارد شوراها نشوند و به مردم آسیب نزنند.

در مراسم عید سعید فطر هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین، فرماندهان نظامی و انتظامی و گروههای مختلف مردم حضور داشتند.

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا