;
آخرین اخبار

اشیاء بیگانه عامل شیوع کرونا در کره‌شمالی | متهم اصلی مشخص شدبه گزارش همشهری آنلاین و به نقل از رسانه دولتی KCNA، دولت کره‌شمالی این اظهارات را امروز (جمعه) هنگام اعلام نتایج تحقیقاتی درباره یافتن چگونگی ثبت اولین مورد در این کشور، بیان کرد. این اظهارات به عنوان تلاشی برای منحرف کردن و سرزنش همسایه جنوبی تلقی می‌شود.

پس از این بیانیه، دولت به مردم دستور داد که با هوشیاری با چیزهای بیگانه که توسط باد و سایر پدیده‌های آب و هوایی و بالن‌ها در مناطق مختلف در امتداد خط مرزی قرار می‌گیرند، برخورد کنند.

بر اساس یافته‌های مقامات کره‌شمالی، یک سرباز ۱۸ ساله و یک مهدکودک پنج ساله که در اوایل آوریل با مواد ناشناس در تپه‌ای اطراف پادگان و محله‌های مسکونی در شرق شهرستان کومگانگ تماس گرفتند، علائم را نشان دادند و بعدا آزمایش‌شان مثبت اعلام شد.

در بیانیه آمده است: «نتایج تحقیقات نشان داد که چندین نفر که در اواسط آوریل از منطقه ایفوری در شهرستان کومگانگ استان کانگوون به مرکز شهر آمده بودند، تب داشتند و افزایش شدید موارد تب در میان مخاطبان آنها مشاهده شد.»

بیشتر بخوانید:

KCNA گفت همه موارد تب دیگر گزارش شده در این کشور تا اواسط آوریل به دلیل بیماری‌های دیگر بوده است، اما جزئیات بیشتری ارائه نکرد.

منبع:ایسنا.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 2 =

دکمه بازگشت به بالا