;
آخرین اخبار

اظهارات بحث‌برانگیز نخست‌وزیر کانادا در خصوص بازی با ایران و ورود شاگردان اسکوچیچ به خاک این کشور |‌ دیدار تدارکاتی تیم ملی لغو می‌شود؟


به گزارش همشهری آنلاین تیم ملی فوتبال ایران در اولین مسابقه دوستانه خود پیش از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، قرار است ۱۵ خرداد با تیم ملی کانادا در خاک این کشور بازی کند. با این حال طبق اخبار گفته شده به خاطر مسائل غیر ورزشی این دیدار در آستانه لغو قرار گرفته و ممکن است بازیکنان ایران نتوانند ویزای ورود به کانادا را دریافت کنند.

این اتفاق با واکنش دوباره نخست وزیر کشور کانادا همراه شد. جاستین ترودو گفت: من همچنان می‌خواهم نگرانی‌ خودم را در خصوص این بازی اعلام کنم و معتقدم دیدار با این تیم، ایده‌ای بد است. می‌توانم به شما این اطمینان را بدهم که ورزش کانادا هیچ بودجه‌ای برای این بازی ارائه نکرده است. در خصوص اینکه آیا آنها می‌توانند به خاک کشور کانادا وارد شوند یا نه، باید گفت که تصمیم این موضوع با خدمات مرزی است. این آژانس به صورت حرفه‌ای و کاملا مستقل نسبت به این موضوع تصمیم گیری خواهد کرد.

حمید استیلی هم در مورد آخرین وضعیت بازی تیم ملی ایران و اخبار ضد و نقیض در خصوص احتمال لغو این مسابقه منتشر شده است، اظهار داشت: ما مشکلاتی داریم. از صبح امروز به فدراسیون آمدیم که بحث خروج از کشور برخی از بازیکنان را پیگیری کنیم. نزدیک به ۱۱ بازیکن تیم ملی سرباز هستند و بازیکنان دانشجو هم داریم. کار مجوز خروج از کشور به دقیقه ۹۰ افتاده، سفارت کانادا در آنکارا به ما زمانی داده که اگر در آن تاریخ به این شهر نرویم ویزای تیم ملی صادر نخواهد شد.

منبع:ایسنا.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا