;

اعتراض دانش‌آموزان به لو رفتن سؤالات

اجتماع > آموزش – گروهی از دانش‌آموزان صبح روز گذشته در اعتراض به لو رفتن سؤالات امتحانات نهایی با تجمع مقابل وزارت آموزش ‌وپرورش خواستار رسیدگی مسئولان به این موضوع شدند.

 یکی از نمایندگان نیز گفت که اسناد لو رفتن سؤالات موجود است و وزیر باید پاسخگو باشد.این دانش‌آموزان اصرار دارند سؤالات امتحانات نهایی تمام دروس در شبکه‌های اجتماعی لو رفته و اغلب دانش‌آموزان به آن دسترسی داشته‌اند. معترضان درخواست داشتند تا تأثیر ۲۵درصدی دروس از کنکور سراسری برداشته شود. مسئولان آموزش و پرورش البته این موضوع را تکذیب می‌کنند.

درحالی‌که سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفته سندی دال بر لو رفتن سؤالات وجود ندارد، یکی دیگر از اعضای این کمیسیون به خانه ملت گفت: اسناد و مستندات لو رفتن سؤالات موجود است؛ به‌عنوان مثال سؤالات در شبکه‌های مجازی در یکی از مناطق تهران منتشر شد و در این میان وعده انتشار سؤالات کنکور نیز به مخاطبان این شبکه‌های مجازی داده شده که جای تامل دارد.

امیر خجسته با تذکر به وزیر آموزش و پرورش در این‌باره گفت: «عضو کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد وزیر آموزش و پرورش باید نسبت به این موضوع شفاف‌سازی و سریعا به مردم توضیح لازم را ارائه کند؛ زیرا لو رفتن سؤالات موجب سلب اعتماد مردم به آموزش و پرورش شده است.»

منبع: همشهری انلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 5 =

دکمه بازگشت به بالا