;
معافیت پزشکی

اعزام مشمولان وظیفه عمومی در کردستان حدود ۱۰ درصد افزایش شد

[ad_1]

به گزارش ایرنا، سرهنگ علی مجیدی روز پنجشنبه در نشست خبری ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دفاع مقدس اظهار داشت: با وجود اینکه ویروس کرونا باعث اختلال در روند اعزام مشمولان در سال جاری شد اما اجرای طرح اعزام مشمولان غایب این کاهش را جبران کرد.

وی با اشاره به اینکه در ابتدای سال جاری برخی از محیط اعزام مشمولان این استان به علت وجود ازدحام جمعیت انتقادهایی داشتند، افزود: قبول داریم محیط اعزام در کردستان مقداری در خور شان جوانان نیست اما سعی می‌شود با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و بهداری فرماندهی انتظامی، تمام پروتکل‌های بهداشتی در محل اعزام و اتوبوس‌ها رعایت شود.

معاون وظیفه عمومی فرمانده انتظامی کردستان یادآور شد: تاکنون هیچ کدام از مشمولین مشکوک به کرونا نبوده‌اند اما مشکلی که در این خصوص داشتیم همراهی خانواده‌ها با مشمولین حین اعزام است در حالیکه این معاونت تنها قادر است در داخل محوطه اقدام به رعایت پروتکل بهداشتی کند که در این راستا همراهان اجازه ورود به محوطه را ندارند به همین دلیل در خیابان‌های اطراف تجمع می‌کنند.

وی تاکید کرد: توصیه می‌شود خانواده ها به منظور رعایت بهداشت و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از همراهی مشمولان حین اعزام خودداری کنند.

واحدهای تولیدی و صنفی اجازه بکارگیری مشمولان غایب را ندارند

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان گفت: واحدهای تولیدی و صنفی که اقدام به بکارگیری مشمولان غایب کنند بار اول ۱۶۳ میلیون ریال (هزینه یک سرباز در هر سال) و بار دوم و بیشتر سه برابر این میزان جریمه نقدی می‌شوند.

وی افزود: هم اکنون وظیفه عمومی به همراه پلیس امکان گروهی را تشکیل داده و اقدام به بازرسی واحدهای صنفی و تولیدی سطح استان می کند و تا کنون نیز برخی از واحدهای متخلف را شناسایی و پرونده آنان را به مراجع قضایی معرفی کرده است.

منبع:ایرنا

[ad_2]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 − 3 =

دکمه بازگشت به بالا