اعزام نیروهای هیئت نجات غریق خوزستان به دزفول/ بسیج نیروهای استان

افشین حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: نیروهای هیئت نجات غریق خوزستان برای کمک به شهرستان دزفول اعزام شده اند و علاوه بر این تمام شهرهای اطراف نیروهای کمکی را اعزام می کنند.

وی افزود: با توجه به اتفاقات پیش آمده و غرق شدن افراد بسیاری در آب های استان به استاندار اعلام کردیم نجات غریق خوزستان رتبه اول را در آب های دریایی و رودخانه ها دارد و هرچند در بخش استخرها کنترل کردیم ولی در آب های رودخانه ای و دریاچه تاکنون موفق به این کار نشده ایم.


مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان تصریح کرد: به استاندار درخواست دادیم تا دبیرخانه دائمی برای موضوع کنترل در بخش آب های رودخانه ای و دریاچه تأسیس و ستادی به این منظور تشکیل شود. شهرداری ها، هلال احمر، مدیریت بحران، فوریت های پزشکی، فرمانداری شهرهای دارای رودخانه و راه دسترسی به دریاچه عضویت داشته باشند.


حیدری خبر داد: چندی قبل نیز دستورالعملی از سوی وزارت کشور خطاب به استانداری خوزستان ابلاغ شد که برای فرارسیدن گرما به حال موضوع رودخانه ها فکری کنند.


وی بیان کرد: تقاضای ما از استاندار خوزستان این بود تا دبیرخانه و ستاد فوق به ریاست معاونت عمرانی تشکیل جلسه دهد و خوشبختانه امروز هماهنگی برای هفته آینده انجام شده تا این جلسه را برگزار کنیم.


مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان ادامه داد: با تشکیل دبیرخانه دائمی هیئت نجات غریق استان نقاط امن را در شهرستان های دارای رودخانه و دریاچه تعریف و در کنار آن ایستگاه نجات راه اندازی می کند تا مردم برای استفاده از فرصت خدادادی آب به این محل مراجعه کند که همه تیم ها حضور دارند.


حیدری تأکید کرد: باید برای مردم برنامه ریزی کنیم و نمی شود جلوی تفریح و استفاده آنها را گرفت.


وی در پایان درخواست کرد: از خانواده ها تقاضا داریم مراقبت کنند و حتما بعد از تشکیل این ستاد و ایجاد نقاط امن با راهنمایی این مجموعه ها و در نقاط ایجاد شده توسط آنها شنا کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا