;
آخرین اخبار

اعلام اولویت‌های اصلی قرارگاه مهارت آموزی سربازان/آموزش به سربازان برای ایجاد اشتغال


فرمانده قرارگاه مهارت آموزی ان نیروهای مسلح توانمندسازی، ارتقاء جذابیت و نشاط و استفاده بهینه و اثربخش از این دوران را جزو اولویت های اصلی این قرارگاه توصیف کرد.

به گزارش ایسنا، سردار محمد جواد زاده کمند در سی و نهمین جلسه کمیسیون شورای عالی مهارت‌آموزی سربازان وظیفه که به میزبانی و با حضور رییس ، رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح و … برگزار شد، به تاکیدات و فرامین مقام معظم رهبری درباره سربازی اشاره کرد و گفت: اولویت اصلی قرارگاه مهارت آموزی سربازان توانمندسازی، ارتقاء جذابیت و نشاط سربازی و استفاده بهینه و اثربخش از دوران خدمت سربازی مشمولان است. 

وی با بیان اینکه هر سرباز باید پس از پایان خدمت دستکم یک مهارت را فرا گرفته باشد، گفت: نیروهای مسلح ظرفیت خود را در این خصوص پای کار آورده اند و لازم است دیگر دستگاه ها نیز در این زمینه با تمام توان وارد عمل شوند.

در ادامه کوشش تبار، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور سربازی را  فرصتی ایده‌آل برای تقویت مهارت آموزی در حوزه شغلی دانست و با بیان اینکه تورم و اشتغال دو مشکل عمده کشور محسوب می شود، گفت: مهارت‌آموزی سربازان وظیفه، گامی مثبت در راستای ایجاد اشتغال جوانان است. 

وی ادامه داد: آموزش مهارت به سربازان در حین خدمت سربازای از جمله برنامه‌های تحولی در تقویت زمینه های فعالیت و اشتغال محسوب می شود و لازم است که توانمندسازی سربازان به صورت جدی دنبال شود.

کوش تبار با بیان اینکه باید تلاش کنیم با ارزیابی مستمر، کیفیت آموزش را نیز ارتقاء دهیم، گفت: سربازی و سرباز واژه های مقدسی هستند و لازم است که به سرباز و سربازی توجهی خاص شود. 

در ادامه این نشست که برخی از مدعوان آن نیز به شکل ویدیو کنفرانس حضور داشتند، نمایندگان ارتش، سپاه، ناجا، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح وزارتخانه‌های کشور، تعاون ، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، ورزش و جوانان، ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین بانک‌های تجارت، صادرات و ملت خلاصه‌ای از عملکرد ۹ ماهه خود پیرامون مهارت آموزی سربازان در سال ۱۴۰۰ را تشریح کردند. 

انتهای پیام

منبع:ایسنا.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 4 =

دکمه بازگشت به بالا