;

افزایش ساعت کار مرکز تعویض پلاک و واحدهای شماره گذاری


به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری پلیس کرمان، سرهنگ حمید معین زاده افزود: ساعت کار پرسنل این واحدها به منظور تسهیل و تسریع در ارائه خدمات تعویض پلاک خودرو و شماره گذاری و جلوگیری از ازدحام و تراکم کاری در روزهای پایانی سال افزایش خواهد یافت.
وی بیان کرد: مراکز تعویض پلاک استان کرمان در دهه اول اسفند ماه از ساعت هفت تا ساعت ۱۵ و در دهه دوم از ساعت هفت تا ساعت ۱۷ دایر خواهد بود و در روزهای پایانی سال از ساعت هفت تا ۱۸ و ۳۰ دقیقه آماده خدمت رسانی به شهروندان است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمان گفت: برابر ماده ۲۱ فصل ۲ آیین نامه راهنمایی و رانندگی، مالک وسیله نقلیه چنانچه قصد تغییر رنگ، یا تعویض هر یک از قطعات اصلی وسیله نقلیه شامل موتور، شاسی و اتاق را داشته باشد، باید پیشتر مجوز لازم را از واحد شماره گذاری راهنمایی و رانندگی دریافت کند.
وی تاکید کرد: در صورت احراز نشدن اصالت قطعه تعویض شده و خودرو نسبت به اصلاح سند اقدام لازم به عمل می آید و چنانچه قطعه تغییر یافته فاقد استاندارهای لازم و مقررات فنی باشد نسبت به اوراق خودرو اقدام خواهد شد.
سرهنگ معین زاده از مالکان خودرو درخواست کرد با مراجعه به مراکز تعویض پلاک، آخرین تغییرات آدرس و شماره تلفن خود را در سامانه شماره گذاری خودرو ثبت کنند تا در صورتی که نیاز به ارائه خدمات در این زمینه باشد پلیس راهور بتواند به سهولت با مالکان وسایل نقلیه ارتباط برقرار و اقدامات مقتضی را انجام دهد.
خبرنگار: داود رجبی بهجت ** انتشار دهنده: نجمه حسنی
۷۴۳۷/۳۰۲۹

انتهای پیام /*

[ad_2]

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج − 4 =

دکمه بازگشت به بالا