افزایش مستمری مددجویان نباید باعث تنبلی در توانمندسازی آنان شود

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز فتاح در دیدار با استاندار لرستان با بیان اینکه مستمری خانواده های تحت پوشش کمیته امداد در حال حاضر افزایش یافته و چهار ماه است با همکاری دولت به موقع پرداخت می شود، گفت: افزایش یارانه ها به معنای ماندن افراد برای همیشه تحت چتر حمایتی کمیته امداد  نیست، آثار مثبت این اقدام بسیار زیاد بوده اما نباید بگذاریم باعث تنبلی در توانمند شدن شود.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به بخش اشتغال کمیته امداد اختصاص داده شد، افزود: سهم استان لرستان از این رقم ۴۵ میلیارد تومان بود؛ البته امسال این عدد در کشور بیش از دو هزار میلیارد تومان است.


رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از افزایش سقف وام های بانکی کمیته امداد برای مددجویان از ۱۵ به ۲۰ میلیون تومان خبر داد و افزود: مددجویان برای دریافت تسهیلات بانکی با مشکلاتی از جمله مسئله ضامن مواجه هستند که این موضوع با تاسیس صندوق قرض الحسنه  امداد ولایت حل شده است.


فتاح با تاکید بر اینکه برای تقویت منابع  صندوق قرض الحسنه در استان لرستان تلاش زیادی در حال انجام است، گفت: اگرچه با پیگیری های انجام شده صف وام ضروری و قرض الحسنه در استان لرستان در حال اتمام است اما با این حال منابع آن هم در حال تقویت است.


وی با اشاره به اینکه مسکن یکی از دغدغه ها و نیازهای ضروری مددجویان است، گفت: سال گذشته هشت میلیارد تومان بودجه در حوزه مسکن به استان لرستان اختصاص یافته است در حالی که امسال این رقم به ۱۸ میلیارد تومان افزایش یافته است.


رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: من دو روز است در لرستان هستم و این استان دستاوردهای بزرگی در زیرساخت هایی چون راه، سدها، برق و گازرسانی و نیروگاه دارد که باید برای پیشرفت های بعدی به کشور معرفی شود؛ پیشنهاد من این است لرستان را با ظرفیت های خوبی که دارد معرفی کنید چرا که با تکیه بر همین ظرفیت ها کمیته امداد توفیقات بزرگی در این استان داشته است.


فتاح با بیان اینکه ۸۰ درصد حامیان استان لرستان غیر بومی هستند، افزود: بهره مندی از ظرفیت مردمی به خصوص در طرح جذب حامی در مقاطع مختلف توانسته است بخش عمده ای از مشکلات قشر محروم تحت حمایت را حل کند.


در این نشست هوشنگ بازوند استاندار لرستان نیز با اشاره به اینکه کمیته امداد از جمله بزرگترین یادگارها و دستاوردهای حضرت امام (ره) و انقلاب است که اکنون با حضور مهندس فتاح تحول یافته است، گفت: کمیته امداد از جمله دستگاه هایی که در دستاوردهای اقتصاد مقاومتی موثر واقع شد؛ بر همین اساس استان لرستان نیز ساختمان های آموزشی دارد که آماده واگذاری به کمیته امداد برای اشتغال زایی است.

منبع: خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا