;
انتظامی

افزایش ۲ درصدی سرقت‌های خرد/ سارقان دیگر احساس ترس نمی‌کنندسردار حسین رحیمی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به موضوع سرقت‌های خرد گفت: در بحث سرقت‌ها به خصوص سرقت‌های خرد که ۶۰ تا ۷۰ درصد سرقت‌ها را شامل می‌شوند، شدت برخورد لازم است.

وی با بیان اینکه فرد سارق زمانی که می‌بیند با او برخورد نمی‌شود بر ارتکاب جرم جری می شود گفت: سارق خرد که هیچ، سارق عمده و سابقه دار هم پس از دیدن این موضوع دیگر احساس ترس و نگرانی نمی‌کند.

رئیس پلیس تهران بزرگ ادامه داد: تا با سارقان برخورد جدی تر از آنچه امروز رخ میدهد نشود و هزینه ارتکاب جرم را بالا نبریم در این حوزه هیچ اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد.

رحیمی با اشاره به اینکه پلیس تنها وظیفه دستگیری دارد و آزاد کردن سارقان برعهده پلیس نیست، گفت: پلیس اصلاً روزانه هزار سارق را دستگیر کند، چه اتفاقی می‌افتد؟ دستگیری صرف به هیچ عنوان فایده‌ای ندارد.

فرمانده انتظامی پایتخت از افزایش ۲ درصدی کشف جرم در پایتخت خبر داد و گفت: متأسفانه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (هفت ماهه اول سال) وقوع سرقت‌های خرد ۲ درصد افزایش داشته است.

سارق ممکن است در دادسرا آزاد شود اما افزایش سرقت غیرقابل پذیرش است

در حالی سردار رحیمی نسبت به آزادی زودهنگام سارقان در دادسرا گلایه داشته و این اقدام را بی اثر سازی دستگیری های مجرمان توسط پلیس می داند که حجت الاسلام محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور در ۱۲ تیرماه سال ۹۸ این موضوع را امری امکان پذیر قلمداد کرده بود.

دادستان کل کشور در آن زمان گفته بود: سرقت به نحوی است که نمی‌شود برای آن آمار دقیقی داد و ممکن است آمارهای پلیس درباره دستگیری سارقان با آمار دستگاه قضائی مطابقت نداشته باشد.

دادستان کل کشور امکان آزادی سارقان در مرحله دادسرا را رد نکرده اما در عین حال عنوان کرده بود که افزایش سرقت غیرقابل پذیرش است.

به نظر می رسد دستگاه قضایی به ایرادات موجود در زمینه برخورد با سارقان در مرحله پس از دستگیری واقف بوده اما از نیروی انتظامی به عنوان ضابط دستگاه قضایی و مجری دستورات قضایی توقع دارد در امر دستگیری مجرمان و اجرای طرح برای جلوگیری از وقوع سرقت کوتاهی نکند.منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + 17 =

دکمه بازگشت به بالا