;
آخرین اخبار

اقدامات قرارگاه مبارزه و پیشگیری از کرونا در سیستان و بلوچستان


به گزارش برنا؛ محمدحسن قوسیان مقدم، دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در خصوص اقدامات انجام‌شده در قرارگاه مرکزی مبارزه و پیشگیری از کرونا در استان سیستان و بلوچستان گفت: از زمان استقرار این قرارگاه، حمایت‌های سازمان داوطلبان و همچنین مشارکت خیرین در این استان برای پیشگیری و درمان کرونا با سرعت بیشتری دنبال شده است.

دبیر کل جمعیت هلال‌احمر با اشاره به توزیع بیش از یک‌میلیون «ماسک» در شهرستان‌های استان از زمان استقرار قرارگاه تصریح کرد: یک‌میلیون و ۲۳۴ هزار ماسک از تاریخ ۱۷ تا ۲۵ تیرماه در شهرستان‌های این استان توزیع شده که از این تعداد ۸۴ هزار ماسک را خیرین و مابقی توسط جمعیت هلال احمر تامین شده است.

قوسیان مقدم در ادامه از اهدای ۴۸۴  کپسول اکسیژن خبر داد و گفت: تعداد ۷۷ «کپسول ۱۰ لیتری»، ۳۰۷ «کپسول ۴۰ لیتری» و ۱۰۰ «کپسول ۵۰ لیتری» توسط جمعیت هلال احمر و خیرین  تهیه و در اختیار مراکز درمانی و بیماران نیازمند قرار گرفته است.

سخنگوجمعیت هلال احمر در ادامه از اقلامی که توسط تشکل های مردم نهاد با هماهنگی جمعیت هلال احمر توزیع شد تصریح کرد: ۹۰۰هزار ماسک، ۸۰۰۰عدد ژل ضد عفونی کننده دست، ۱۰۰۰ لیتر الکل ۷۰ درصد، ۶۰۰۰ قالب صابون، ۱۲ هزار بطری آب معدنی، ۱۵۰۰پرس غذای گرم و ۱۵۰۰ ثوب لباس ایزوله نیز توسط خیرین و با هماهنگی جمعیت هلال احمر در منطقه توزیع شد.

دبیرکل جمعبت هلال احمر در ادامه به نحوه توزیع اقلام در برخی از شهرستان های استان پرداخت و تصریح کرد: از زمان افتتاح قرارگاه تا ۲۵ تیر ماه؛ جمعیت هلال احمر در شهرستان چابهار ۱۰ هزار کیلو برنج، ۱۰۰۰ بطری روغن  و ۲۰۰۰کیلو شکر توزیع کرد.

قوسیان در ادامه اظهار کرد: تا کنون شهرستانهای سراوان، خاش ، میرجاوه، هامون، هیرمند، زهک، فنوج، زابل، نیمروز، سرباز، مهرستان، ایرانهشر، نیکشهر، سیب و سوران و همچنین مراکز درمانی بوعلی زاهدان، رازی سراوان، امام خمینی(ره) خاش و امام علی (ع) چابهار از خدمات این قرارگاه بهره مند شده اند و فعالیت قرارگاه تا زمان خروج از شرایط بحران ادامه خواهد داشت.

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × یک =

دکمه بازگشت به بالا