;
آخرین اخبار

«الماس خونین» فیلمی درباره تجارت غیرقانونی الماس در سیرالئون

به گزارش برنا، موضوع فیلم به تجارت غیرقانونی «الماس‌های خونین» در داخلی سیرالئون توسط گروه‌های شورشی می‌پردازد. دلیل اسم گذاری این فیلم هم به دلیل لقب کشور سیرالئون است که به الماس خون شهره است.

لئوناردو دیکاپریو، جایمن هانسو و جنیفر کانلی بازیگران «الماس‌ خونین» هستند.

الماس‌های خونین به الماس‌هایی گفته می‌شود که در اردوگاه‌های کار اجباری و مناطق جنگی استخراج شده و به شکل صیقل‌نخورده به فروش می‌رسند. و سود حاصل از فروش آنها نیز برای تامین هزینه‌های خرید اسلحه و سایر نیاز‌های شورشیان استفاده می‌شود.

خلاصه داستان:

دنی آرچر یک قاچاقچی الماس رودزیایی الاصل است که در دوران کودکی پدر و مادر خود را در ‌های خونبار دهه ۱۹۷۰ از دست داده است. طی این سی سالی که از عمرش گذشته، مزدور و تاجری ناکام بوده‌است. وقتی می‌خواهد با الماس‌هایی که در بدن یک بز چپانده شده‌است از مرز بی‌ثبات سیرالئون عبور کند، مأموران گشتی او را دستگیر می‌کنند و در می‌فهمد که سولومن وندی ماهی‌گیر از مخفی‌گاه یک الماس صورتی رنگ گرانقیمت خبر دارد. آن دو با هم به دنبال این الماس روانه می‌شوند و یک روزنامه‌نگار آمریکایی به نام مدی بوین به دنی دلبسته می‌شود. سولومن مصمم به نجات دادن خانواده خود است ولی دنی به پیدا کردن الماس می‌اندیشد.

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 12 =

دکمه بازگشت به بالا