;
انتظامی

امضای تفاهم نامه‌ علمی بین پلیس و دانشگاه بین المللی اهل بیت


به گزارش خبرنگار مهر، این تفاهم نامه با حضور سردار محمد حسین حمیدی و حجت الاسلام سعید جازاری رئیس بین‌المللی اهل‌بیت (ع) با هدف همکاری‌های علمی، پژوهشی، توسعه و گسترش مدیریت دانش، اجرای پروژه‌های تحقیقاتی- کاربردی و مطالعات تطبیقی، تدوین و تألیف اسناد و مدارک علمی، برگزاری همایش‌ها و سمینارهای علمی امضا شد.

در این جلسه سردار محمد حسین حمیدی بر اهمیت بهره برداری همه جانبه از ظرفیت‌های کشور به ویژه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و آموزشی تاکید کرد و امضای این تفاهم نامه را به منظور پشتیبانی علمی از مأموریت‌های متعدد رده‌های ستادی و صف و ایجاد محیطی مطلوب برای ارتقا دانش عمومی و تخصصی کارکنان و افزایش و انضباط ترافیکی در جامعه برشمرد و از اقدام راهنمایی و رانندگی بزرگ به انعقاد تفاهم نامه‌های مختلف با مراکز علمی و دانشگاهی و استفاده از پتانسیل آنها در این خصوص گفت.

بیان داشت: پلیس وظیفه دارد تا این موضوعات را به دانشگاهیان اطلاع دهد. بنابراین ما تفاهم نامه‌های متعددی را در موضوعات مختلف با دانشگاه‌ها منعقد کرده‌ایم ولی تا به امروز تمامی تفاهم نامه‌های پلیس در دانشگاه‌های داخلی بوده است و امروز ما یک تفاهم نامه با دانشگاه بین‌المللی را تجربه می‌کنیم.

حجت الاسلام سعید جازاری رئیس دانشگاه بین‌المللی اهل بیت نیز در این جلسه ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت مصطفی (ص) و آغاز گفت: بین مجریان نظم و انتظام و دانشگاه‌ها باید ارتباط برقرار باشد هرجا که محققان به صورت مجزا و مجریان نظم هم به صورت مجزا کار کرده‌اند جامه دچار گسست شده است و هرگاه همکاری این دو نهاد با یک دیگر پررنگ بوده است جامعه به سوی آرامش پیش رفته است.

رئیس دانشگاه بین‌المللی اهل‌بیت (ع) در ادامه گفت: دانشگاه بین‌المللی اهل بیت علیهم السلام می‌تواند در سه موضوع انتقال تجربیات موفق پلیس به مخاطبان و جوامع بین‌المللی باشیم و استفاده از دانشجویان و اساتید و محققان خارجی در بحث‌های رفتارشناسی اجتماعی، ارتباطی و همچنین و می‌توانیم با همکاری پلیس، رشته‌های دانشگاهی جدیدی که مورد نیاز جامعه است را تأسیس کنیم. رشته‌های جدید دانشگاهی با توجه به شرایط زندگی معاصر و جامعه مدرن از دیگر اقداماتی است که این دانشگاه می‌تواند انجام دهد.

در پایان رئیس تهران بزرگ بیان کرد: امیدوارم مجموعه این تفاهم نامه‌ها عمق بیشتری پیدا کند و تبدیل به کارگاه‌های تخصصی شود تا در نهایت دوستی و تعاملی بین نظام اجرا و نظام علمی و دانشگاهی به وجود آید و ورود دانشگاه بین‌المللی اهل بیت علیهم السلام می‌تواند فتح بابی برای این موضوع باشد.


منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 4 =

دکمه بازگشت به بالا