انتخاب شهردار تهران از بین اعضای شورای شهر به مصلحت نیست

محمدجواد فتحی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: من فکر می‌کنم بهترین گزینه برای انتخاب شهردار نگاه به شاخص‌ها و معیارهای قابل قبول برای تصدی این سمت مهم در کلانشهر بزرگی مثل تهران است. ما معتقدیم شهردار آینده تهران باید حتماً از جریان اصلاح‌طلبی و به دنبال اصلاح وضع موجود باشد.

وی افزود: ما این ادعا را داریم که انحرافات زیادی در طول این مدت در مجموعه شهرداری تهران وجود داشته لذا باید کسی با روحیه اصلاح و با سابقه کار اجرایی قوی و تخصص در حوزه شهر و شهرسازی وارد این عرصه شود. اینها ملاک‌های خوبی است که باید برای اعضای شورای شهر مبنا قرار بگیرد تا بتوانند گزینه مناسبی را انتخاب کنند.


این نماینده مجلس درباره طرح موضوع انتخاب شهردار تهران از بین اعضای منتخب شورای شهر پنجم تصریح کرد: به نظر من مادامی که می‌توانیم بیرون از شورا شخصیتی را منطبق بر این شاخص‌ها و معیارها پیدا کنیم حتماً بهتر از این است که از درون شورا کسی را انتخاب کنیم. زیرا اگر ناچار شویم شهردار را از بین منتخبان شورا برگزینیم قطعاً نفری که جایگزین خواهد شد هارمونی و هماهنگی لازم را با بقیه اعضا نخواهد داشت.


فتحی اضافه کرد: در مورد وزرای کابینه دوازدهم هم با توجه به گمانه‌زنی‌هایی که در خصوص حضور برخی نمایندگان زده می‌شود من فکر می‌کنم اگر شاخصه‌ها و معیارهای لازم در فردی خارج از مجلس وجود دارد قطعاً آن فرد برای وزارت اولویت دارد تا اینکه ما بخواهیم یک نماینده مجلس را وزیر کنیم. در این صورت در واقع یک نفر را در شورای شهر یا مجلس از تعداد فراکسیون امید کم می‌کنیم که این عاقلانه و منطبق بر مصلحت نیست.


انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا