;
آخرین اخبار

انتظارات بایدن برای خروج آمریکا از افغانستان شدنی نیست

به گزارش برنا، مقام های آمریکایی معتقدند به دلیل ادامه ورود نیروهای آمریکایی به افغانستان برای تسهیل عملیات خروج کارکنان، رعایت مهلت بایدن برای خروج کامل از افغانستان تا ۳۱ آگوست “چالش برانگیز” خواهد بود.

 

یک مقام دولت آمریکا به فاکس نیوز افزود: ما همچنان در حال افزایش نیرو در افغانستان هستیم چطور ممکن تا این تاریخ تخلیه کامل صورت گیرد.

 

براساس این گزارش،اکنون بیش از ۴۰۰۰ آمریکایی در کابل مستقر هستند و قرار است چند هزار نیروی دیگر طی چند روز آینده به آنجا اعزام شوند.

 

به دنبال خروج کارکنان آمریکا از کابل، «ژنرال کنت مک‌کنزی» فرمانده تروریست‌های سنتکام روز گذشته طی بازدیدی از فرودگاه بین‌المللی کابل، از وضعیت امنیتی و روند تخلیه آن ابراز رضایت کرد. وی گفت که در حال حاضر، فرودگاه کابل امن بوده و برای تردد هوایی غیرنظامی باز است.

 

فاکس نیوز نیز پیشتر به نقل از جن ساکی سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که در بیست و چهار ساعت گذشته یک هزار و ۱۰۰ نفر از شهروندان آمریکایی، شهروندان افغان ساکن ایالات متحده و خانواده‌های آن‌ها از کابل خارج شده اند.

 

به گفته وی، در دو روز گذشته در مجموع ۳ هزار و ۲۰۰ نفر توسط آمریکا از افغانستان خارج شده‌اند.

 

روز یکشنبه این هفته نیروهای گروه طالبان بدون درگیری یا مقاومت وارد کابل شدند و در عرض چند ساعت کنترل کامل پایتخت را در دست گرفتند. اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان این کشور را در همان روز ترک کرد. کشورهای غربی مشغول تخلیه دیپلمات‌ها و کارکنان محلی سفارت خود هستند.

 

بعد از توافق فوریه ۲۰۲۰ آمریکا و طالبان و امضای «توافقنامه صلح» بین دو طرف، روند خروج نظامیان آمریکایی و متحدان این کشور از افغانستان شروع شد. این در حالی است که طی هفته‌های اخیر طالبان موفق به پیشروی در افغانستان و تصرف شهرهای مهم این کشور شد

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 9 =

دکمه بازگشت به بالا