;

انجام بیش از ۲۰۰۰ عملیات‌ امداد و نجات در ارتفاعات طی یک سال

به گزارش ایسنا، سازمان امداد و نجات هلال احمر در حوادث مختلفی برای انجام عملیات امداد و نجات حضور پیدا می‌کند که یکی از آنها مربوط به عملیات کوهستان است. جمعیت هلال احمر از ابتدای سال ۹۴ تا پایان تیر ۹۵ ، ۲۳۹۷ عملیات در این بخش انجام داده است. 

۴۷ درصد مأموریت‌های انجام شده برای یافتن مفقودان بوده و بیشترین عملیات‌های این بخش در استان مازندران با ۱۵۱ عملیات، صورت گرفته است. استان‌های فارس(۱۰۶عملیات)، اصفهان(۷۸ عملیات)، کرمان(۷۵ عملیات) و استان‌های البرز و کرمانشاه هر کدام با ۶۵ عملیات در رتبه‌های بعدی قرار دارند.


ماموریت‌های ناشی از سقوط از ارتفاع، بخش دیگری از عملیات‌های سازمان امداد و نجات است که ۳۷ درصد از عملیات‌ها را شامل می‌شود. بیشترین عملیات‌ها هم در استان‌های تهران(۱۶۲عملیات)، اصفهان و فارس(۸۱ عملیات)، البرز(۶۹ عملیات)‌ و مازندران(۵۵ عملیات) بوده است.


همچنین ۴ درصد از مأموریت‌ها مربوط به امدادرسانی به افرادی بود که دچار ارتفاع زدگی شده بودند و ۳ درصد از آمار نیز مربوط به مأموریت‌های ناشی از بیماری‌های قلبی و تنفسی بوده است.


سایر سوانح، مانند گاز گرفتگی در غارها،‌ گزش حیوانات وحشی و … نیز ۹ درصد از میزان عملیات‌ها را شامل می‌شود.


نیروهای امدادگر هلال احمر در طول عملیات‌های انجام شده در این بازه زمانی در مجموع به ۳۸۵۵ نفر امدادرسانی کردند که بخشی از آنها در محل حادثه درمان شدند و تعداد یکهزار و ۷ نفر هم برای انجام اقدامات درمانی بیشتر به مراکز درمانی منتقل شدند. ۶۰ نفر از این مصدومان نیز توسط ۱۵۶ سورتی پرواز بالگرد منتقل شدند.


بیشتر عملیات‌های انتقال مصدومان در ارتفاعات شیرپلا در استان تهران، دماوند در استان مازندران، ارتفاعات استان کرمانشاه و استان البرز انجام شده است.


همچنین از نظر تعداد عملیات انجام شده در کوهستان، استان تهران با ۱۴٫۵ درصد از کل عملیات‌ها نخستین منطقه‌ای محسوب می‌شود که امدادگران به مصدومان در آنجا امدادرسانی کردند.


بیشترین عملیات‌های کوهستان در ارتفاعات شمیرانات (دربند، شیرپلا، توچال و..) بوده است که شامل ۳۱۳ مورد می‌شود. عظیمیه کرج، عون بن علی تبریز، باباکوهی شیراز،‌ طاق بستان کرمانشاه، تفتان در خاش و دماوند در آمل نیز جزو دیگر ارتفاعاتی هستند که به ترتیب پس از ارتفاعات شمیرانات، بیشترین عملیات کوهستان در آنها صورت گرفته است.


انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 5 =

دکمه بازگشت به بالا