به گزارش ایسنا، دکتر حسن نوری، معاون عملیات اورژانس کشور در یک گفتگوی رادیوییبا بیان این مطلب افزود: طی سال گذشته، دو میلیون و ۸۱۵ هزار و ۳۳۱ فوریت پیش بیمارستانی انجام شده که بالغ بر نیم میلیون مورد آن مربوط به حوادث ترافیکی است.

نوری با اشاره به آمار بالای حوادث ترافیکی در کشور تصریح کرد: در این میان، حوادث ویژه ترافیکی قابل توجه است.

به گفته وی، حادثه ای که بیش از پنج مجروح یا بیش از سه کشته داشته باشد حادثه ویژه ترافیکی است.

معاون عملیات اورژانس کشور در ادامه اظهارداشت: طی سال گذشته، شش هزار و ۶۰ حادثه پر تلفات رانندگی رخ داد که این تجربه تلخ، یکهزار و ۱۵۴ طی سه ماهه نخست سال جاری تکرار شد.

نوری با تاکید بر عزم ملی و توجه خودروسازان به ارتقای کیفیت خودروها در حل این مساله، از جلب مشارکت همکاری بین بخشی و برنامه های جامعه محور با هدف بهبود خدمات به عنوان برنامه های اورژانس  خبر داد و افزود: شناسایی و مدیریت ریسک فاکتورها، ارتقای سطح آگاهی کاربران راه ها، کمپین های مدیریت سرعت  در این حیطه قطعا موثر است.

معاون عملیات اورژانس کشور در ادامه بیان کرد: ارتقای کیفیت خدمات رسانی به مصدومین در دو بخش بیمارستانی و پیش بیمارستانی، طراحی و آموزش دوره مدیریت مصدومین پیش بیمارستانی با هدف کاهش تلفات انسانی در حال انجام است.

به گزارش صدا و سیما، نوری در پایان گسترش ناوگان اورژانس را از برنامه های پیش رو برشمرد و اظهارداشت:  راه اندازی کمیته های مرگ و میر بیماران ترومایی، اجرای برنامه اجتناب از مرگ های قابل پیشگیری، راه اندازی تروما رجیستری حوادث ترافیکی، استفاده از شاخص های جدید تعیین شدت حادثه، تشکیل کارگروه تخصصی مدیریت سرعت، راه اندازی دیسپچ مشترک تمام گروه های امدادی SOS در حال انجام است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا