ایجاد ۱۷۰ هزارفرصت شغلی درسال جاری/شرکت ۱۰۰۰ نفردردوره های آموزشی

به گزارش خبرنگارمهر، سید منصور برقعی امروز سه شنبه در حاشیه دوره آموزشی منطقه ای مدیران کمیته امداد استان های کردستان، آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، زنجان و گیلان  که در سنندج برگزارشد، در جمع  خبرنگاران گفت: زمینه سازی توانمندسازی مددجویان کمیته امداد از طریق اجرای طرح های اشتغالزایی کوچک و خانگی انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از ۱۰۲ هزار طرح اشتغالزایی در سامانه امداد ثبت شد، بیان کرد: طی سه سال اخیر ۲۰ درصد از اشتغال های جدید کشور توسط کمیته امداد ایجاد شده است.


وی یکی از هدف گذاری های امسال کمیته امداد را ایجاد ۱۷۰ هزار فرصت شغلی در کشور خواند و عنوان کرد: از این تعداد ۱۴۰ هزار از طریق طرح های جدید اشتغال و ۳۰ هزار هم از طریق کاریابی واحدهای موجود ایجاد می شود.


قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور اضافه کرد: سهم استان کردستان از طرح های اشتغالزایی ۴ هزار طرح با اعتبار ۸۵ میلیارد تومان است که از این مبلغ ۶۵ میلیارد تومان از طریق منابع بانکی و ۲۰ میلیارد تومان دیگر هم از طریق منابع امداد تامین می شود.


برقعی  با بیان اینکه تمامی تسهیلات کمیته امداد قرض الحسنه ای است، گفت: سقف وام اشتغالزایی امداد درسال گذشته ۱۵ میلیون تومان بود که امسال پیشنهاد افزایش آن به ۲۰ میلیون تومان را داده ایم.


وی عنوان کرد: برای اجرای طرح های کارآفرینی هم میزان تسهیلات پرداختی را تا سقف ۵۰ میلیون تومان پیشنهاد داده ایم.


وی یادآورشد: با توجه به افزایش هزینه ها، پیش بینی کردیم در هر خانواده تحت پوشش کمیته امداد دو نفر بتوانند از تسهیلات طرح های اشتغالزایی بهره مند شوند.


 قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور در ارتباط با دوره های آموزشی مدیران کمیته امداد استان ها و شهرستان های مختلف کشور هم گفت: برنامه ریزی کردیم تا پایان شهریور ماه امسال هزار و ۲۰ نفر از مدیران استان و شهرستان های کشور تحت پوشش این دوره های آموزشی قرار دهیم.


برقعی با بیان اینکه برای برگزاری این دوره ها کشور به پنج منطقه تقسیم شده و هر دوره با حضور چند استان در یکی از مراکز استانی برگزار می شود، بیان کرد: این دوره ها به منظور پرداختن به اساسنامه امداد که در سال ۹۴ تغییراتی در آن اعمال شد و به تایید مقام معظم رهبری هم رسید، است.


وی اساسنامه امداد را مبنایی ترین و اصلی ترین سند موجود در این نهاد مقدس خواند و اظهارداشت: هدف از تشکیل امداد در اساسنامه توانمندسازی و شکوفایی استعدادها، تامین خود اتکایی، تقویت و رشد ایمانی نیازمندان با ارائه خدمات حمایتی ،اجتماعی و فرهنگی مطرح شده است.


وی  بهبود همزبانی در ادبیات کار امدادی را از دیگر اهداف برگزاری این دوره ها خواند و افزود: وقتی زبان مشترک برای انتقال مفاهیم در حیطه کاری خود داشته باشیم بی شک شاهد نتایج ارزشمند و تاثیرگذاری از برنامه ها و اهداف تعیین شده خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا