ایران در مصاف گردشگری با ۶۳کشور

اجتماع > سفر – فستیوال فیلم کوتاه معرفی جاذبه‌های گردشگری ۶۴کشور جهان در سازمان جهانی جهانگردی راه‌اندازی شده است تا کشورهای شرکت‌کننده در این مسابقه جهانی بتوانند بهترین فیلم به انتخاب مخاطبان را در بیست‌ودومین نشست مجمع عمومی سازمان جهانی جهانگردی انتخاب کنند.

درصورتی که فیلم ایران بتواند عنوان نخست این مجمع را به‌دست بیاورد گام مهمی در جهت تصویرسازی جهانی برای سفر به ایران و جذب گردشگر خارجی به کشور برداشته می‌شود. از سوی دیگر با انتخاب فیلم ایران در مجمع عمومی سازمان جهانی جهانگردی در چین، تصویر ذهنی منفی گردشگران جهان که در دهه گذشته نسبت به ایران ایجاد شده است تغییر محسوس خواهد داشت و پروژه ایران‌هراسی یک‌بار دیگر با شکست مواجه می‌شود.

  • ایرانی‌ها پرچم ایران را بالا نگه دارند

به گزارش همشهری، براساس گزارش سازمان جهانی جهانگردی وابسته به سازمان ملل متحد مردم ۶۴کشور جهان می‌توانند تا ۲۰شهریور‌ماه با مراجعه به وب‌سایت رسمی این سازمان به آدرس lmd.unwto.org/unwto-tourism-video-competition – 2017 به ویدئوی کشور خود رأی بدهند تا با شمارش آرای مردم جهان نتیجه کشور برتر گردشگری مشخص شود. ویدئوی کوتاهی که از ایران به مسابقه گذاشته شده است Dance of life(رقص زندگی) نام دارد و در آن بر عنصر آب تأکید ویژه شده است. فرهنگ اقوام کمتر شناخته‌شده ایران، اقلیم طبیعی و متفاوت از آنچه در خاطره جهانی از سرزمین خشک و کم‌آب ثبت شده و تنوع مذهبی نیز از دیگر موضوعات این ویدئو است. این ویدئو مخاطبان خود را با شعار «سفر به سرزمین ایران» به تماشا دعوت کرده است و تا‌کنون بیش از ۶۵۰ بار در یوتیوب دیده شده است. سازمان جهانی جهانگردی تصمیم دارد فیلم برگزیده به انتخاب مردم را در مجمع عمومی سالانه این سازمان در چین معرفی کند و حالا نوبت ایرانی‌هاست که با راه‌اندازی کمپین انتخاب ویدئوی ایران در سازمان جهانی جهانگردی بار دیگر پرچم کشور را در مجامع جهانی بالا نگاه دارند و با رأی مثبت به این ویدئو در مسیر جذب گردشگران جهانی به ایران تلاش کنند.

  • اقدام مقطعی

دکتر اسماعیل قادری، استاد دانشگاه و رئیس مرکز پژوهش‌های گردشگری دانشگاه علامه در گفت و گو با همشهری با اعلام اینکه تبلیغ سفر به ایران بسیار مهم است نسبت به انتشار ویدئوی ایران در وب‌سایت سازمان جهانی جهانگردی به‌منظور به‌دست آوردن رأی بالا را برای رونق گردشگری ایران کافی ندانست و گفت: سازمان جهانی جهانگردی یک مقام مشورتی است و تأثیر آن به اندازه‌ای نیست که مثلا به گردشگران جهان بگوید امسال به فلان مقصد گردشگری جهان سفر کنید و گردشگران جهان نیز چنین کنند. او تأکید کرد: تا زمانی که سیاست‌های اقتصادی کشور تغییر نکند امکان رونق گردشگری در ایران و جذب بیش از پیش گردشگران خارجی به ایران ممکن نیست و اقداماتی نظیر انتشار ویدئوی ایران در سازمان جهانی جهانگردی تنها نقش مسکن و مقطعی برای صنعت گردشگری کشور دارند.

منبع: همشهری انلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا