بارش باران در ۷ استان/ طوفان شن در جنوب شرق کشور

بارش باران در 7 استان/ طوفان شن در جنوب شرق کشورمرتضی ضرابی در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، اظهار داشت: روز گذشته شاهد بارش باران در شمال کشور،خراسان شمالی و ارتفاعات البرز بودیم. در استان گلستان بارش ها بسیار خوب بود و در مینو دشت این استان، ۳۰ میلیمتر بارش باران گزارش شد. 

وی ادامه داد: پیش از این در مورد بارش سیل آسا در نیمه مرداد در شمال شرق کشور هشدار داده بودیم. امروز برای خراسان شمالی بارش رگباری پیش بینی می کنیم. 

کارشناس سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی از شمال غرب کشور خبر داد و افزود: این سامانه در استان های اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی فعال می شود. 

ضرابی با اشاره به اینکه در خوزستان کاهش دما رخ می دهد اما ممکن است گرمای هوا در برخی نقاط این استان تا ۵۱ درجه، برسد، گفت: تهران روز گذشته ۳ درجه، البرز۴ درجه، اصفهان و قزوین ۴ درجه خنک شده اما سنندج به علت وجود گرد و غبار ۴ درجه گرمتر شد. 

وی در مورد وضعیت جنوب شرق کشور گفت: امروز شاهد وقوع طوفان شن به علت افزایش سرعت باد در جنوب خراسان جنوبی و مناطق شمالی سیستان وبلوچستان هستیم. بهتر است افراد ساکن این مناطق امروز کمتر از خانه خارج و در فضای باز قرار نگیرند. 

انتهای پیام/ 

منبع: خبرگزاری میزان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا