;
آخرین اخبار

بارش دوباره مونسون هند در سیستان و بلوچستان

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری برنا ، محسن حیدری اظهارکرد: بیشینه بارش های ۲۴ ساعت گذشته با ۱۱ میلی متر از ایستگاه بارانسنجی «رئیس آباد» راسک گزارش شده است که ارتفاع بارش های چهار روز اخیر این ایستگاه را به ۲۷.۵ میلی متر رساند.

 وی افزود: همچنین از ایستگاه های «کجدر» سرباز ۱۰، «دارکان» نیکشهر ۸.۵، «مهبان» نیکشهر  ۶.۵ و شهر آشار ۳ میلی متر گزارش شده است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: این چهارمین روز متوالی است که سامانه موسنون هند در استان فعالیت دارد و بارشهای به نسبت خوبی به ارمغان آورده است.

حیدری خاطرنشان کرد: شرایط بارش امسال زراعی در استان بسیار نگران کننده است و معادل ۲ برابر بارش هایی که در ۱۱ ماه گذشته دریافت شده، کسری بارش داریم. یعنی برای نرمال شدن وضعیت بارش استان باید حدود ۷۰ میلی متر بارش دریافت کنیم که تقریباً امری غیر قابل تحقق است.

وی گفت: کم بارشی شدید و خشکسالی گسترده دو چالش جدی استان در حوزه منابع آبی و کشاورزی است که اگر ادامه یابد ممکن است به قیمت بیکاری طیف وسیعی از کشاورزان استان تمام شود.

عضو ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان افزود: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی امروز نیز احتمال وقوع بارش های همرفتی، رعدوبرق و تندبادهای موقتی در ارتفاعات مرکزی، جنوبی و شرقی استان وجود دارد که پیامد احتمالی آن آبگرفتگی معابر، بالاآمدن آب رودخانه های فصلی و سیلابی شدن مسیل ها است.

 

لینک منبع

[ad_2]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 4 =

دکمه بازگشت به بالا