بازدید فرماندهان ناجا و مرزبانی از مرزهای سیستان و بلوچستان


به گزارش ایرنا فرماندهان انتظامی و مرزبانی جمهوری اسلامی ایران در ادامه برنامه سفر به سیستان و بلوچستان پس از ورود به چابهار در جنوب استان عازم هنگ مرزی جکیگور شدند و با نیروهای مرزبانی در این منطقه دیدار کردند.
شرکت در نشست خبری و بازدید از نمایشگاه کشفیات مواد مخدر از مهمترین برنامه های سردار اشتری و سردار رضایی در سفر به جنوب سیستان و بلوچستان است.
**تقویت مناطق مرزی شرق و جنوب شرق از اولویت های ناجا
فرمانده نیروی انتظامی شنبه شب در نشست کمیسیون عملیات انتظامی استان سیستان و بلوچستان تقویت مناطق مرزی شرق و جنوب شرق را از اولویت های اصلی این نیرو عنوان کرد و گفت: تقویت نیروی انسانی، تجهیزات دفاعی، نظامی و تجهیزات عمومی پاسگاه ها، کلانتری ها و برجک های مرزی از اهداف و برنامه های ناجاست.
به گزارش ایرنا از مرکز اطلاع رسانی پلیس سیستان و بلوچستان، سردار «حسین اشتری» با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، یوم الله ۲۲ بهمن و ۳۹ سالگی انقلاب اسلامی را تبریک گفت.
وی با اشاره به گستردگی مرز و با توجه به موضوع امنیت و حضور اشرار و گروه های مسلح و باندهای قاچاق مواد مخدر، کالا، انسان و اتباع غیر مجاز و وجود مشکلات و نیازمندی های این استان بر رفع این خلاءها تاکید کرد.
فرمانده نیروی انتظامی همچنین بر تشکیل کمیسیون ویژه شرق کشور تاکید کرد و گفت: در این کمیسیون نیازمندی های موجود در این منطقه احصا خواهد شد و با برنامه ریزی مدون و استفاده از توان دستگاه های مرتبط با حوزه امنیت بر رفع نیازمندی ها اقدام خواهیم کرد.
سردار اشتری خطاب به فرماندهان و نیروهای انتظامی اظهار داشت: ما باید تلاش کنیم با امکاناتی که در اختیار داریم ماموریت های خود را به خوبی انجام دهیم و با روحیه انقلابی و مدیریت جهادی مورد تاکید مقام معظم رهبری به مردم خدمت رسانی کنیم.
فرمانده ارشد انتظامی افزود: ما زمانی می توانیم با امکانات محدود بیشترین کارایی و اثر بخشی را داشته باشیم که با روحیه جهادی حرکت کنیم و نمونه آن تلاش رزمندگان در طول ۸ سال دفاع مقدس بود که جانانه از مرز و بوم کشور دفاع کردند و باید این روحیه در تمام بخش های نیروی انتظامی جاری و ساری شود.
وی تصریح کرد: توجه به امر آموزش کارکنان می تواند در رسیدن به اهداف و ارتقا کیفیت ماموریت ها کمک کند.
رئیس پلیس کشور اعتماد داشتن فرماندهان به امر آموزش را بسیار مهم خواند و اظهار داشت: فرماندهان با ارائه آموزش به کارکنان تحت امر برابر دستورالعمل های ابلاغی و نظارت بر اجرای آنها می توانند در رسیدن به موفقیت ها کمک کنند.
وی نتایج راه اندازی قرارگاه جهادی آموزش را در ۲ سال گذشته خوب ارزیابی کرد و گفت: با ارائه آموزش های لازم در این مدت توانسته ایم ۴۸ درصد تعداد شهدا را با وجود افزایش ۱۵ درصدی ماموریت ها کاهش دهیم.
فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنانش بر همکاری و هم افزایی مشترک بین نیروی انتظامی و سپاه پاسداران، بسیج، دستگاه قضایی، امنیتی و شورای تامین تاکید کرد و گفت: از ظرفیت این دستگاه ها برای ارتقا امنیت باید استفاده شود.
فرمانده نیروی انتظامی به همراه فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی از شب گذشته وارد سیستان و بلوچستان شد و پس از ادای احترام به ساحت مقدس شهدا و دیدار با خانواده شهید، در مراسم افتتاح مهمانسرای انتظامی شرکت کرد.
شرکت در نشست کمیسیون عملیات انتظامی سیستان و بلوچستان، بازدید از مرزهای استان و نشست خبری با اصحاب رسانه در جکیگور از دیگر برنامه های سردار اشتری و سردار رضایی است.
۳۰۴۲**۳۰۴۳ **۶۰۸۱ دریافت کننده: محدثه حیدری گرجی ** انتشار دهنده: حیدر سرایانی

انتهای پیام /*منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا