;
انتظامی

بازپروری معتادان در مراکز ماده ۱۵ و ۱۶ درست انجام نمی‌شودسردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در گفت و گو با خبرنگار مهر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا خانه‌هایی که محل تجمع معتادان و خرده فروشان مواد مخدر است، چند روز بعد از پلمب مجدد بازگشایی می‌شوند، گفت: مکان‌هایی که پلیس در این راستا پلمب کرده است اکثراً مخروبه هستند و قابلیت سکونت ندارند.

وی افزود: پلیس انتظار دارد که این مکان باز نشود و یا اینکه پلمب شأن شکسته نشود و نظارت باشد چراکه حتی برخی از این مکان‌ها دارای مالک نیستند و یا اصلاً مالکشان حضور ندارد.

رئیس پلیس پایتخت گفت: ما توقع داریم اگر هم قرار است این پلمب ها باز شوند حداقل آن مکان‌ها تخریب شوند تا مجدد خرده فروشان و معتادان آنجا را تبدیل به پاتوق نکنند.

دستگاه قضا فک پلمب پاتوق معتادان را صادر می‌کند

رحیمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه کسی این پلمب ها را باز می‌کند، گفت: افرادی هستند که از دستگاه قضائی مجوز می‌گیرند و این کار را انجام می‌دهند.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چرا برخلاف تلاش‌های پلیس در ساماندهی معتادان هنوز در سطح شهر معتاد می‌بینیم، گفت: ما وظیفه خود را با جدیت و به درستی انجام می‌دهیم، این سوال را افرادی که به عنوان بازپروری کننده هستند باید پاسخ دهند.

رئیس پلیس پایتخت در پایان گفت: فرایند بازپروری در بسیاری از مراکز ماده ۱۵ و ۱۶ درست انجام نمی‌شود.منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × سه =

دکمه بازگشت به بالا