با تبلیغ توانمندی‌های حوزه سلامت گردشگری سلامت را فعال‌تر کنیم

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، علی عسکری در نشست خود با وزیر بهداشت – سازمان صدا و سیما را رسانه ای حاکمیتی دانست که همکار تمام دستگاه‌ها و حامی فعالیت‌های ارزشمند آنها به ویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که مردم با آن بسیار سر و کار دارند.


 


وی افزود: در کنار حمایت از همه دستگاه‌های خدمتگذار، نگاه ما به وزارت بهداشت و درمان، که مجری طرح جامع سلامت است، نگاهی ویژه خواهد بود چراکه معتقدیم جامعه‌ای که از بهداشت و سلامت کافی برخوردار باشد جامعه ای آرمانی به شمار می رود.


 


رئیس رسانه ملی بهداشت را موضوعی کلیدی در جامعه دانست و تاکید کرد: رسانه ملی در برنامه های خود اهتمام ویژه ای به پرداختن به این موضوع دارد و راه اندازی شبکه های ۲۴ ساعته رادیویی و تلویزیونی” سلامت” و اختصاص بخش های مهمی از برنامه های اجتماعی در شبکه های مختلف، به مقوله بهداشت نشان از این نگاه سلامت محور است.


 


عسکری همچنین از توجه ویژه رسانه ملی به تولید برنامه‌هایی برای آموزش سلامت و تغذیه مادران خبر داد و افزود: مادران سکاندار سلامت جامعه هستند و برنامه ریزی ما روی آموزش مادران بطور جدی در حال پیگیری است.


 


رئیس رسانه ملی یادآور شد: باید از طریق رسانه به جامعه آموزش داد که به سلامت خود توجه بیشتری کنند.


 


وی تصریح کرد: به همین علت نیز در شبکه‌های مختلف علاوه بر دو شبکه ویژه “سلامت”، بسته‌های متعدد پیام در قالب‌های متنوع تهیه می‌شود تا در عرصه سلامت آگاهی بخشی مناسبی به مردم انجام شود.


 


عسکری با تاکید بر اقدامات بزرگی که در حوزه سلامت برای مردم انجام شده، نقد سازنده را ابزاری برای اجرای عدالت دانست و افزود: اگر نقد در جای خود با ظرافت و هوشمندانه مطرح شود و هدف تخریب نباشد، بی شک اثرگذار خواهد بود و منافع آن به مردم خواهد رسید.


 


رئیس رسانه ملی با اعلام آمادگی سازمان صدا و سیما برای انعکاس خدمات مفید و موثر در حوزه‌های مختلف خدمت رسانی به مردم گفت: اگر در جایی از یک کاستی انتقاد می‌شود، صرفاً برای برطرف کردن آن است و قصد تخریب وجود ندارد.


 


وی افزود: نقد رسانه نسبت به برخی سیاست‌ها مبتنی بر نقد منصفانه و سازنده است و لذا آمادگی داریم اگر جای اشکالی وجود دارد آن را برطرف کنیم.


 


عسکری اظهار داشت: من نیز نقدهای مربوط به رسانه ملی را مطالعه می‌کنم و اگر منصفانه و با رویکرد سازنده باشد، آن را به مدیران ارجاع می‌دهم که به آن توجه کنند چون چنین نقدهایی را سازنده می‌دانم.


 


وی تبلیغ برای توسعه گردشگری سلامت را از جمله موضوعات همکاری صدا و سیما و وزارت بهداشت عنوان کرد و افزود: کشورهای همسایه هیچ یک به اندازه ایران در حوزه سلامت پیشرفت نکردند و ما می‌توانیم با تبلیغ توانمندی‌های حوزه سلامت و بهداشت، به ویژه در شبکه‌های برون مرزی، حوزه گردشگری سلامت را فعال تر کنیم که به نوعی بازار‌یابی موثری در این زمینه خواهد بود.


 


رئیس رسانه ملی در پایان آمادگی سازمان صدا و سیما را برای تقسیم وظایف و همکاری در جهت آموزش سلامت عمومی با وزارت بهداشت اعلام کرد.


 


به گزارش وزارت بهداشت – در پایان این جلسه مقرر شد تا شورای عالی سلامت سازمان صدا و سیما با همکاری وزارت بهداشت تشکیل شود و همچنین تفاهم نامه ای میان دو طرف به امضا برسد.منبع: snn

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا