;

با رفع مشکلات، حلقه‌های دیگر طرح تحول نظام سلامت اجرا شود

به گزارش ایسنا، دکتر سید حسن هاشمی در آیین افتتاح پروژه های بهداشتی و درمانی شاهرود و آغاز عملیات ساخت پروژه شبکه بهداشت و درمان و طرح توسعه بیمارستان امام رضا(ع) میامی، اظهار داشت: بخش های مهمی از طرح تحول سلامت باید در آینده اجرا شود و امیدواریم که خدا به دکتر روحانی کمک کند همچنانکه ایشان هفته گذشته قول داد که سلامت همچنان اولویت دولت دوازدهم باشد و طرح تحول سلامت با قوت و قدرت ادامه یابد و مجلس هم در کنار دولت خواهد بود.

وزیر بهداشت تصریح کرد: همکاران ما در سراسر کشور طرح تحول سلامت را با نیت خالصانه و صادقانه و جهادی آغاز کردند و امیدواریم که با برطرف شدن مشکلات و ایرادات آن، حلقه‌های دیگر این طرح بزرگ اجرا شود.

هاشمی، توجه به رفاه و معیشت مردم را از اهداف مهم انقلاب، امام راحل و شهدا عنوان کرد و افزود: معتقدیم انقلابی‌گری در کنار توجه به ارزش‌ها به معنای رفع نیازها، احتیاجات و مشکلات مردم، ایجاد اشتغال و توجه به اقتصاد مقاومتی و کاهش وابستگی آن به خارج از کشور است. بنابراین رسیدن به این اهداف در کنار توجه به استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بسیار مهم است.

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر اهمیت وجود وحدت در جامعه، یادآور شد: اختلاف از هیچ کسی قابل قبول نیست، زیرا اختلاف، منشاء یاس است و بنا به فرموده‌های امام خمینی(ره)، ناامیدی نیز از جنود ابلیس است و هر فردی که به دنبال اختلاف افکنی و رو در رو کردن مسئولان و نیروهای انقلاب باشد، در میدان دشمنان قرار گرفته است.

هاشمی تاکید کرد: با همه وجود باید باور کنیم که انقلاب وقتی آسیب پذیر است که همه در کنار همدیگر نباشیم و در مقابل همدیگر قرار بگیریم. بنابراین باید در شرایط حساس منطقه، همه با هم به ویژه قوای سه گانه متحد و همدل باشیم و وجه همت خود را بر تحقق شعارهای انقلاب اسلامی و آرزوهای امام بزرگوار و شهدا، جانبازان و خانواده‌های ایثارگران بگذاریم تا شاهد رفع مشکلات باشیم.

وزیر بهداشت از شاهرود به عنوان “قاره کوچک” یاد کرد و گفت: علاقه بسیار زیادی به این منطقه دارم و امیدواریم که بیش از گذشته از خدمات دولت در حوزه سلامت، بهره‌مند شود و اگر برنامه‌ها طبق پیش بینی‌ها پیش رود، ظرف دو سه سال آینده زیرساخت‌های مورد نیاز ایجاد می‌شود.

بنابر اعلام وب‌دا، وزیر بهداشت ضمن تقدیر از مسئولان استانی، محلی و خیرین سلامت به دلیل توسعه زیرساخت‌های حوزه سلامت، بر ضرورت تقویت و ارتقای دانشگاه علوم پزشکی شاهرود تاکید و اضافه کرد: خوشبختانه به برکت نفس پاک مرحوم حاج حسین حسینی(یکی از موسسان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود) این دانشگاه پیشرفت‌های زیادی کرده اما باید در سطح بین‌المللی ارتقا یابد و ابزارهای آن نیز در حال فراهم شدن است.

هاشمی تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا این دانشگاه از نظر آموزشی – پژوهشی ارتقا پیدا کند، زیرا استعدادهای مناسبی در این منطقه وجود دارد و لازم است که رشته‌های مختلف پزشکی در دانشکده‌های پزشکی توسعه پیدا کند و امیدواریم که نیازهای این دانشگاه با صبر، درایت، حوصله و پیگیری نماینده مردم این شهر در مجلس، مسئولان و حمایت استاندار تامین شود.

وزیر بهداشت در پایان با اشاره به افتتاح پروژه های بهداشتی و درمانی شاهرود، یادآور شد: خیر و برکت این پروژه ها به مردم و دعای آن به کادر بهداشتی و درمانی می رسد و هر چه اقدامات بیشتری انجام دهیم در مقابل ایثارگری‌های مردم، بسیار کم است و تشویق های مردم باید عاملی برای خدمت بیشتر و بدون منت به مردم در سراسر کشور باشد.


انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + یازده =

دکمه بازگشت به بالا