آخرین اخبار

بختیاری: مکتب حاج قاسم باید برای جوانان تبیین شود- اخبار تهران – اخبار اجتماعی تسنیم


به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ سید مرتضی بختیاری در آیین رونمایی از دیوارنگاره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرداری منطقه ۵ تهران که صبح امروز با حضور کلهری شهردار منطقه ۵ ، محمد سالاری و مجید فراهانی از اعضای شورای شهر تهران برگزار شد، ضمن گرامیداشت ۹ دی ماه و همچنین سالروز شهادت حاج قاسم سیلمانی اظهار کرد: در سال ۸۸ برای مردم مشخص شد که موضوع، انتخابات نبود بلکه هدف جمهوری اسلامی بود؛ ۹ دی ۸۸ ملت با حضور خود پاسخ محکمی به آمریکا دادند و این روز به عنوان روز بصیرت ماندگار شد.

وی با اشاره به مکتب حاج قاسم افزود: حاج قاسم پرورش یافته حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی بود.

بختیاری با اشاره به ویژگی‌های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد: نخستین ویژگی سردار دل‌ها «اخلاص» بود که رهبر معظم انقلاب اسلامی بر آن تاکید کردند و عامل ماندگاری حاج قاسم اخلاص بوده و ایشان ۴۰ سال در صحنه‌های سخت با اخلاص حضور داشت.

رئیس کمیته امداد افزود: توکل به خدا ویژگی دیگر حاج قاسم بود ایشان با برنامه‌ریزی دقیق و شناسایی موقعیت و پس از آن توکل بخدا وارد میدان می‌شد؛ سردار دل‌ها ذره‌ای شک در هدف خود نداشت. ولایی بودن از دیگر ویژگی‌های ایشان بود و همچنین در محضر حاج قاسم، غیبت کردن جایی نداشت.

رئیس کمیته امداد عنوان کرد: انقلابی بودن، جهادی عمل کردن، بسیجی و سرباز بودن از ویژگی‌های مکتب حاج قاسم است که باید آن‌ها برای جوانان تبیین شود؛ امروز حاج قاسم قهرمان ملی ما است و با تبیین اهداف حاج قاسم جوانان دیگر کشورها می‌توانند در این مکتب پرورش پیدا کنند.

وی تصریح کرد: دشمن شناسایی ازدیگرویژگی‌های بارز حاج قاسم بود و هیچگاه در این راه عقب نکشید و در سخت‌ترین شرایط در مقابل داعش و حامی آن‌ها ایستادگی کرد.

بختاری در ادامه با اشاره به اینکه مهربانی و متواضع بودن از دیگر ویژگی‌های حاج قاسم بود، گفت: ایشان در مقابل با استکبار و گروهای تکفیری با اقتدار برخورد می‌کرد.

انتهای پیام/لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا