;
آخرین اخبار

برای انتقام گیری سردار دلها و شهید فخری زاده صف بسته ایم

[ad_1]

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به اینکه نیروی انتظامی از مردم، برای مردم و در خدمت مردم است گفت:انتظار مردم از مجلس انقلابی وضع قوانینی بازدارنده در برابر جرایمی همچون سرقت است.

به گزارش ایسنا سردار قاسم رضایی در مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی استان قزوین، با اشاره به جایگاه این استان در طول انقلاب اظهار کرد: استان قزوین ۳۵۰۰ شهید، بیش از ۷۰۰۰ جانباز و ۶۰۹ آزاده گرانقدر تقدیم کشور کرده است و با این همه اسوه هایی همچون شهید رجایی، بابایی، لشگری و حجت الاسلام ابوترابی نیز از این خطه شهید پرور بوده اند.

وی افزود: امروز داغدار یک شهید والامقام علمی کشور و همه جزو کسانی هستیم که برای انتقام گیری سردار دلها و شهید فخری زاده صف بسته ایم و ان شاء الله مسببان ترور این عزیزان مجازات می شوند و آرامشی به قلوب همه مومنین نصیب خواهد شد.

رضایی در ادامه اظهارکرد: نیروی انتظامی از مردم، برای مردم و در خدمت مردم است که این افتخاری برای ما بوده است. به فرموده مقام معظم رهبری نیروی انتظامی مظهر اقتدار کشور است و این برای ما مایه مباهات است و باید از این القاب ارزشمند، با اخلاص در عمل صیانت کنیم و به عنوان یک سرباز در خدمت مردم باشیم.

جانشین فرمانده ناجا تصریح کرد: شاخصه بزرگ و مهم نیروی انتظامی این  است که در پیشانی خدمت رسانی به مردم جامعه و در تمام عرصه های اجتماعی و مرزی دارای مشغله و ماموریت های حجیم است و به طور شبانه روزی در تمام جغرافیای مقدس ایران اسلامی نقش دارد و سکان دار امنیت کشور است و خود را فرمانده و مسئول ایجاد امنیت در کشور می داند.

وی افزود: امروز با توجه به شیوع کرونا، همه دستگاه ها تعطیل و محدود در انجام خدمات هستند که همین امر مسئولیت پلیس را دو برابر کرده و لذا موثرترین مولفه در امنیت ملی، نیروی انتظامی است که در کنار سایر دستگاه ها به نحو احسن به انجام ماموریت می پردازد.

رضایی اضافه کرد: خصوصیات بارز این سازمان، خستگی ناپذیری، بی توقعی کادر و سربازان این نهاد انقلابی و امنیتی است. لذا مردم، این سازمان را با توجه به این مولفه دوست دارند و با رعایت قوانین و مقررات به آن احترام می گذارند و استان قزوین از جمله استان هایی است که بالاترین همکاری مردم با پلیس را دارد.

وی ادامه داد: مولفه بعدی موفقیت استان، همراهی مسئولان و شورای تأمین است. در سال ۹۸ که شرارت های اشرار بر کشور تحمیل شد فهم بالای مردم استان و همراهی شورای تامین آن بود که نقش مهمی در خنثی سازی فتنه ها داشته و از نقاط بارز و ارزشمند استان تلقی می شود.

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: نیروی انتظامی به حکم وظیفه، خود را با نیازها و وضعیت اجتماعی در چارچوب قانون تنظیم می کند. اخلال در امنیت از خطوط قرمزماست و هرجا که امنیت و آرامش یک فرد یا خانواده در اجتماع خدشه دار شود، پلیس بلافاصله همچون عقاب در صحنه حاضر می شود و اعمال قانون می کند. از جمله این رزم ها، مبارزه با اوباش است. در کمترین زمان ممکن شناسایی افراد شروع می شود و لحظه به لحظه با اطلاعات موجود رصد و دستگیر می شوند.

رضایی در ادامه با اشاره به اولویت های نیروی انتظامی اظهارکرد: بعد از موضوع امنیتی اولویت نیروی انتظامی مقابله با اراذل و اوباش است که برای ما جدی است و تحت هیچ شرایطی از آن کوتاه نمی آییم. این حکم بر ما جاری و در تمام لحظات بر ما واجب است. از همه مهم تراز تاکیدات فرمانده کل قوا است. بر همین اساس قرارگاه مقابله با اراذل و اوباش به طور منظم هر هفته در کل کشور برگزار می شود.

وی در ادامه اظهار کرد: موضوع دوم ما بحث مجرمان فراری است که اقدامات غیراجتماعی انجام می دهند و این جزو خط قرمز های ماست که به صورت مدیریت موزائیکی و در کل رده های استقراری نیروی انتظامی در حال انجام است و از بخش های بزرگی است که از سایر جرم ها پیشگیری می کند.

رضایی اضافه کرد: با توجه به اینکه هرروز یک فتنه به کشور وارد می شود، امروز اشراف اطلاعاتی جزو هدفگذاری مدیریت راهبردی جامعه است و همه این فتنه ها با تلاش پلیس خنثی می شود.

وی با اشاره به کشف بیش از ۷۲۰ تن مواد مخدر در ۸ ماهه اول سال جاری که افزایش ۳۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد، تصریح کرد: برخورد با معتادان متجاهر و جمع آوری آنها در دستور کار ماست و در توان نیروی انتظامی است که در کمتر از ۷۲ ساعت کل کشور را از وجود معتادان متجاهر پاک سازی کند اما این امر نیازمند فراهم شدن ساز و کارهای بعد از جمع آوری است.

رضایی با اشاره به رعایت اصول ساختمان سازی و ایمن سازی آن برای پیشگیری از سرقت خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه های جدی مردم بحث سرقت است که بیش از ۹۳ درصد جرایم مربوط به آن است. رعایت اصول پیشگیری از سرقت در امر ساختمان سازی بسیار موثر است که در این حوزه برنامه های جدی را شروع کردیم.

وی اضافه کرد: مردم انتظار دارند مجلس یازدهم قوانینی وضع کند که مجازات‌های بازدارنده داشته باشد به طوری که زندان ها با پیشگیری و اقدام به موقع، دیگر مملو از زندانیان نشود. در کنار این امر همکاری مردم با موضوعات نگهبان محله، دشت بان و غیره می تواند مولفه های پیشگیری از سرقت را به طور جدی عملیاتی کند.

رضایی با اشاره به فعالیت بیش از دوساله سردار حاجیان در سمت فرمانده انتظامی استان قزوین گفت: سردار حاجیان کمتر از سه سال در این استان حضور دارند و موفقیت های بسیار چشمگیری در مباحث مختلف انتظامی برای استان کسب کردند و امروز در سنگر دیگری ارائه خدمت خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، وی همچنین با اشاره به فعالیت های سردار ابراهیمی گفت: سردار ابراهیمی از افسران با سواد و با تجربه سازمان و جانشین استان آذربایجان غربی بوده است. استان آذربایجان غربی با توجه به گستردگی حوزه های مختلف اجتماعی و سیاسی و غیره، تنوع اقوامی و ادیانی زیادی دارد که قطعا سردار ابراهیمی در این حوزه بسیار موفق عمل کرده و امیدواریم بتواند مسیر ایجاد شده را پیگیری کند.

انتهای پیام

[ad_2]

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =

دکمه بازگشت به بالا