برجام همانند قطعنامه ۵۹۸ یکی ازبرگ های افتخار آفرین نظام است


به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام پرویز ولی زاده روز یکشنبه در گردهمایی مشاوران امور ایثارگران دستگاههای اجرایی سیستان و بلوچستان در زاهدان با بیان اینکه دشمن در دوره های مختلف با جنگ و تحریم همواره سعی در از بین بردن این نظام الهی داشت، بیان کرد: امروز به واسطه برجام آمریکا و استکبار منزوی و رسوا و دروغگویی آن در بین ملل جهان برملا شد.
وی ادامه داد: امروز به واسطه برجام هم دنیا به حقیقت، مظلومیت و صداقت ایران پی برد و هم چهره دروغگوی آمریکا برای جهانیان مشخص شد.
وی با بیان اینکه برجام کاری کرد که سفره اروپا از آمریکا جدا شود گفت: مسئولان باید حقیقت ها و خدمات را برای مردم بازگو و امید را در دل مردم ایجاد کنند و همان سخن رهبر معظم انقلاب که فرمودند «افق آینده این کشور را با امید دادن به مردم روشن و روشن ببینید»، الگو قرار گیرد.
مشاور و مسئول امور ایثارگران نهاد ریاست جمهوری گفت: زمانی که دولت تدبیر و امید سکان دار کشور شد ذخیره گندم در کشور بین سه تا ۱۸ روز بود که هم اینک با خدمات دهی دولت به بخش کشاورزی و توجه به تاکید رهبر معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی این ذخیره به ۷۰۰ روز رسیده است.
حجت الاسلام ولی زاده با بیان اینکه اگر تلاش دولت نبود تورم ۴۳ درصدی کشور را همانند برخی از کشورهای دیگر با چالش های اصلی روبه رو می کرد گفت: مدیران در کنار انجام کارها باید خدمات دولت را بازگو کنند زیرا توصیه رهبر معظم انقلاب و بنیانگذار انقلاب است.
وی تصریح کرد: هم اینک با عنایت خداوند، هدایت های رهبر معظم انقلاب و تلاش های بی وقفه دولتمردان کشور خطرات را پشت سر گذاشته است.
وی با بیان اینکه سوق دادن مردم و جامعه به سمت سعادت تنها در قالب خدمت به ملت امکان پذیر است گفت: با نگاهی گذرا به ۳۸ سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و قبل آن می توان دریافت که نظام خدمات ارزنده ای را با همه فشارهای جنگ، حوادث گروهک ها و منافقین و غیره ارائه داده است.
وی افزود: امروز در سیستان و بلوچستان خدمات نظام مثال زدنی است اما شان و منزلت مردم این دیار بیش از این است به گونه ای که باید خدمت به این استان نسبت به سایر استان های دو چندان باشد.
وی افزود: رشادت ها و ایثارگری های مردم سیستان و بلوچستان همچنان با وجود دسیسه ها و چشم طمع دشمنان نظام به این دیار، و گذشت سالهای بسیار از دوران جنگ ادامه دارد به گونه ای برادران اهل سنت و تشیع با وحدت تمام توطئه دشمنان نظام را خنثی کرده و می کنند و آن را بر خود افتخار می دانند.
وی با بیان اینکه باید دنبال راهکار برای حل مشکلات باشیم گفت: هیچ خدمتی بالاتر از خدمت به بندگان خدا نیست که در این میان خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران چند برابر پاداش دارد.
وی گفت: رئیس جمهوری با توجه به اینکه در دوران هشت سال دفاع مقدس خود فرمانده پدافند جنگ کشور بودند خدمت به خانواده ایثارگران را بر خود افتخار می دانند به گونه ای که در بیش از سه سال گذشته با حضور در میان حدود ۱۰۰ خانواده شهید و جانباز از مقام این بزرگواران تقدیر کرده است.
وی افزود: باور و ایمان رئیس جمهوری به خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان شعاری و تبلیغی نیست بلکه باور قلبی است به گونه ای که در نخستین گام دولت خدمات رسانی به ایثارگران را مورد توجه قرار داد.
وی تصریح کرد: قانون خدمات رسانی به ایثارگران در سال ۹۱ به دولت وقت ابلاغ شد زمانی که نفت با بشکه ای ۱۲۰ دلار فروخته می شد اما دولت وقت این قانون را اجرا نکرد اما زمانی که دکتر روحانی رئیس جمهوری سکان دار حکومت اجرایی و قوه مجریه شد در سال ۹۲ نخستین اقدام ابلاغ قانون خدمات رسانی به ایثارگران بود که تنها ماده ۵۱ آن ۷۰۰ میلیارد تومان بار مالی برای دولت به همراه داشت.
وی ابلاغ سند راهبردی ایثارگران و تشکیل شورای فرهنگ ایثار و شهادت را از اقدامات ارزشمند دکتر روحانی در حمایت از جامعه ایثارگران عنوان کرد.
وی با اشاره به معوقات خانواده شهدا گفت: پرداخت معوقات ضمن مورد توجه قرار گرفتن در شرایط کنونی در برنامه ششم توسعه نیز قید شده است.
وی بر خدمت رسانی به خانواده ایثارگران تاکید کرد.
۷۳۱۶**۶۰۸۱ خبرنگار: عصمت جهانی ** انتشار دهنده: حیدر سرایانی

انتهای پیام /*منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا