;
انتظامی

برخورد با تجمعات چهارشنبه سوری/ کشف ۱۱ تن پیش‌ساز موادمحترقه

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، سردار قاسم رضایی، روز دوشنبه در طرح امنیت پلیس پایتخت در آستانه مراسم چهارشنبه‌سوری، افزود: امسال در کل کشور از جمله تهران بزرگ کار ویژه‌ای ایجاد کرده‌ایم تا با قدرت جلوی ورود محترقه از مرزها و توزیع آن در کشور را بگیریم.

وی ادامه داد: از این طرح‌ها می‌توان نتیجه گرفت که ایجاد آرامش بیشتر برای مردم در مراسم چهارشنبه‌سوری حائز اهمیت است. همچنین پایین آوردن خسارت مردمی و دستگاه‌هایی مانند اورژانس و آتش‌نشانی هم نتیجه اجرای این طرح‌ها است.

جانشین فرمانده انتظامی کل کشور افزود: درواقع پلیس با اجرای این طرح‌ها حقوق شهروندی را رعایت و به مردم اعلام کرده که تکیه‌گاهشان است.

رضایی اظهار کرد: بیش از دو میلیون مواد محترقه پرخطر در تهران کشف شده است. همکاران ما در مجموعه انتظامی تهران بزرگ پرقدرت از استراحت خود کم کردند تا قبل از آنکه مواد محترقه وارد بازار یا حتی وارد تهران شود، آنها را کشف کند.

وی گفت: همچنین بیش از ۱۱ تن مواد پیش‌ساز که در تولید انواع محترقه استفاده می‌شد، در تهران کشف شده است.

جانشین فرمانده انتظامی کل کشور افزود: به هنجارشکنان تذکر می‌دهم که از شادی مردم سوءاستفاده نکنند چرا که حتماً به شدت با آن برخورد می‌شود و اگر کسی را امروز و فردا در رابطه با مراسم چهارشنبه آخر سال و هنجارشکنی آن دستگیر کنیم، تا بعد از تعطیلات مهمان پلیس هستند.

رضایی با اشاره به اینکه تجمع برای چهارشنبه‌سوری ممنوع است، ادامه داد: تجمع در پارک‌ها و مراکز تفریحی و همچنین چهارراه‌ها ممنوع است و با افرادی که بخواهند این تجمع‌ها را برگزار کنند، حتماً برخورد می‌کنیم اما حامی تجمع‌های خانوادگی هستیم.

وی با اشاره رصد پلیس بر رفتار اراذل و اوباش گفت: پیام ما هنوز به قداره‌کشان و چاقو به دستان همان هشدارهای قبلی است. دست و پای اراذل چاقو به دست را قطع می‌کنیم و قبح آنها را در صحنه جرم می‌ریزیم تا مردم متوجه شوند پلیس تکیه‌گاهشان است.

جانشین فرمانده انتظامی کل کشور با اشاره به سفرهای نوروزی، افزود: برخی شهرها در سفرهای نوروزی، خالی و برخی دیگر، پر می‌شوند. به مردم تأکید می‌کنیم که موارد ایمنی را رعایت کنند تا آسیب جانی و مالی نبینند.

رضایی در پایان گفت: طرح‌های امنیتی و انتظامی پلیس از ۲۵ اسفند سال جاری، آغاز و تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ادامه دارد.

[ad_2]

منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − یک =

دکمه بازگشت به بالا