;

برخورد قاطع و غیرقابل اغماض با عوامل مزدور گروه های تروریستی

رئیس کل دادگستری استان تهران از حضور به موقع و تأثیرگذار نیروهای عمل کننده تشکر و ضرورت اتخاذ تدابیر امنیتی بیشتر در این راستا بر برخورد قضائی قاطع و غیرقابل اغماض با عوامل مزدور گروهک های تروریستی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان تهران، غلامحسین اسماعیلی در چهارمین نشست شورای معاونین دادگستری کل استان تهران با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به ذکر چند نکته به شرح ذیل پرداخت:

۱-ضرورت انجام تحلیل درست از حوادث و رویدادهای انقلاب بویژه در ایام نورانی حیات امام راحل(ره) و اینکه در جامعه برخی از افراد با قلم و یا بیان خود سعی در تحلیل نادرست وقایع و مخدوش کردن چهره منور امام(ره) دارند.

۲-نگرانی از وجود دغدغه های مهم فرهنگی در کشور و استفاده از محصولات فرهنگی بیگانه و غربی در جامعه در حالی که ایران دارای تمدن کهنی بوده که از حدود هزار و چهارصد سال پیش با تمدن اسلامی عجین شده و امروز جامعه ما از تمدن اصیل اسلامی برخوردار است و نباید دست اندرکاران زمینه سلطه فرهنگی بیگانگان را فراهم نمایند.

۳-مقوله انقلابی گری و تعقل در حوزه دفاع از دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی و عرصه خدمت رسانی به مردم بدین معنی که همکاران ما در دادگستری استان تهران بایستی با روحیه انقلابی و جهادی به انجام مأموریت و مسئولیت خطیر قضایی و ارائه خدمت به مردم بپردازند. در این صورت مشمول صفت انقلابی گری خواهیم شد و الا این هدف مقدس تحقق نخواهد یافت.

۴-ضرورت رسیدگی به تخلفات و جرایم انتخاباتی، که مخاطب اصلی این فرمایش ما و همکاران قضائی و اداری می باشد که لازم است با جدیت تمام و مطابق با مقررات قانونی به این تخلفات و جرایم هرچند در برابر حضور شکوهمند مردم با بصیرت ایران اسلامی اندک می کنند رسیدگی کرده و حکم مقتضی صادر کنند. البته این امر، یک تکلیف قانونی به شمار میرود لکن با فرمایش مقام معظم رهبری در این باب، موضوع مضاعف می گردد.

رئیس کل دادگستری استان تهران در پایان سخنان خود بر ضرورت استفاده از مشاورین در دادگاه های خانواده در اجرای بخشنامه صادره و نیز مفاد فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص کاهش میزان طلاق در جامعه و همچنین تلاش برای کاستن از تخلفات اداری به جهت عدم آمار قانونی و بموقع پرونده ها و رعایت نکردن زمان بندی مناسب جهت جری تشریفات مربوط به پرونده ها از ناحیه برخی از همکاران اداری و لزوم توجیه آنان تأکید نمود.

در این نشست مطابق با دستور کار تنظیمی، بدواً تعدادی از اعضای شورا به بیان اخبار مهم حوزه مسئولیت خود پرداختند و سپس مصوبات جلسات گذشته در رابطه با تشکیل  کارگروه برای آسیب شناسی و اتخاذ تدابیر لازم برای برون رفت از مشکلات در محاکم تجدیدنظر استان و نیز جمع بندی مجموعه پیشنهادات واصله برای ارتقای سطح کیفی عملکرد دادگستری استان تهران با ارائه گزارشی از سوی دکتر محمدی قائم مقام رئیس کل دادگستری استان تهران، پیگیری شد و پس از انجام مباحث کارشناسی لازم تصمیمات مقتضی نیز اتخاذ گردید.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × سه =

دکمه بازگشت به بالا