بررسی جزئیات برگزاری همایش پیشگیری از جرم و آسیب های اجتماعی

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری دانشجو، همزمان با برگزاری همایش پیشگیری از جرم و آسیبهای اجتماعی فرصتی شد تا با دبیر برگزاری این همایش جناب آقای دکتر محمود مهدوی، استادیار حقوق جزای دانشگاه تهران در رابطه با جزئیات این همایش مصاحبه ای کوتاه داشته باشیم. در این گفتگو هدف؛ دلایل و موضوع برگزاری این همایش مورد بررسی قرار می گیرد.


 


آقای مهدوی شما جایگاه بسیج را در اعتلای اهداف انقلاب اسلامی چگونه ارزیابی می کنید؟


بسیج شجره طیبه ای است که می توان آن را منشا انقلاب، ماهیت انقلاب، روند انقلاب، مسیر انقلاب، محصول انقلاب و ضامن انقلاب اسلامی دانست. ابتناء بسیج بر دو رکن اساسی انقلابی گری و خدمتگزاری آنرا در جایگاه تضمین تداوم انقلاب و ضامن نیل به اهداف عالی انقلاب اسلامی قرار داده است. بسیج نیرویی فرا قوه‌ای و فراجناحی است و به تعبیر رهبر عزیز انقلاب مظهر مردم سالاری دینی است. بسیج همواره جان تازه و نو به نویی در پیکر انقلاب است که انقلابی گری را در کالبد قوای عمومی کشور می دهد.تجربه دهها ساله کشور نشان داده است که حرکت بسیجی به دلیل برخورداری از اخلاص ایثارگری دلسوزی انصاف خردمندی و قاطعانه بودن هرهدفی را دست یافتنی و قابل تحقق می نماید. امروزه که مهمترین عرصه دفاع از انقلاب اسلامی مقابله با جنگ نرم و هجوم فرهنگی دشمن است بسیج فداکارانه و بابصیرت کارامدترین وسیله مقابله با دشمن و حفظ انقلاب اسلامی است.


 


دلیل و هدف برگزاری این همایش با عنوان جرم و آسیب های اجتماعی توسط بسیج چیست؟


وقوع جرم و آسیب های اجتماعی امروزه یکی از مهمترین تهدیدهایی است که جامعه ما با آن مواجه است هرچند به موجب قانون اساسی پیشگیری از وقوع جرم از وظایف قوه قضائیه بر شمرده شده است به تعبیر رهبر عزیز انقلاب پیشگیری از جرم یک موضوع مهم و فراقوه‌ای است که نیازمند اندیشه علم و تجربه است در این میان حقوقدانان بسیجی  با بهره گیری از تواناییهای تخصصی و علمی و شاخصه های عملکرد بسیجی از توانایی فوق العاده‌ای برای کمک به قوانین قوای سه گانه کشور در پیشگیری از جرم برخوردارند.


 


دلیل مطالعه موردی جنوب شرق استان تهران در موضوع این همایش چیست؟


جنوب شرق استان تهران شامل شهرستانهای قرچک، ورامین، پیشوا و پاکدشت به دلایل مختلف بوم شناختی، جمعیت شناختی و جرم شناختی باید در پیشگیری از وقوع جرم مورد توجه ویژه قرار گیرند.از این رو بسیج حقوقدانان قرچک با حمایت و هماهنگی بسیج حقوقدانان کشور و استان تهران همایشی یک روزه پیشگیری از جرم و آسیبهای اجتماعی در شهرستانهای جنوب شرق استان تهران باشدو با توجه دادن مسئولان منطقه ای به این امر ظرفیت های استانی و ملی را نیز در این زمینه به یاری می طلبند.


 


این همایش اهداف بلند مدتی نیز دارد؟


بدیهی است این امر حرکتی مداوم بوده و مستلزم جلسات تخصصی در زمینه رصد جرایم خاص هر شهرستان انجام مطالعات و پژوهشهای میدانی تصمیم سازی و تبدیل آن به برنامه های اجرایی است که انشا… با بکارگیری توان علمی و تخصصصی اساتید حقوقدانان و کارشناسان توانمند بسیجی در این زمینه اقدام خواهد شد حضور ارزشمند عالیترین مسئول پیشگیری از جرم کشور جناب آقای دکتر الفت در این همایش و مشارکت شهرستانهای جنوب شرق نوید بخش حرکتی سازنده در این زمینه خواهد بود.


 


منبع:بسیج حقوق‌دانانمنبع: snn

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا