بررسی نامگذاری معبری به نام مریم میرزاخانی

به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی شاکری، رئیس کمیته نامگذاری شورای شهر تهران در خصوص نامگذاری معبری به نام مریم میرزاخانی گفت: طی این مدت از شهرداری تهران، شورای شهر و مجلس اسلامی تماس‌هایی با من گرفته و درخواست شد تا معبری را به نام این بانوی دانشمند و ریاضی‌دان نام‌گذاری کنیم.

وی ادامه داد: درخواست را احمد مسجدجامعی مطرح کرد اما از آنجایی که تا کنون نشانی و آدرس منزل والدین وی را در اختیار نداریم، نمی‌توانیم مشخص کنیم که اگر این نامگذاری صورت گیرد در چه منطقه و محله‌ای خواهد بود. 


به گفته شاکری، طبق قاعده نامگذاری معابر، نزدیکترین محل به محل سکونت فردی که مقرر شده تا معبر به نامش شود، انتخاب شده و نامگذاری صورت می‌گیرد. 


وی ادامه داد: اگر محل سکونت فرد در تهران نباشد، طبق درجه بندی چهره‌های فراملی، ملی، استانی و ماندگار این نامگذاری با تصویب و به حداکثر رسیدن رای اعضای شورا انجام می‌شود. 


رئیس کمیته نامگذاری شورای شهر تهران درپایان خاطرنشان کرد: تاکنون این درخواست به صورت مکتوب به دست ما نرسیده و پس از اخذ درخواست کتبی، کارشناسان بررسی می‌کنند تا اگر در محل سکونت مریم میرزاخانی به تازگی معبری تغییر نام نداده باشد، آن محل به نام وی نامگذاری شود. 

منبع: خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا