بزرگداشت مقام فرمانده دارنده نشان نصر


به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ارتش، این مراسم با حضور مسئولین عالیرتبه کشوری و لشکری و امت حزب الله در سالن خلیج فارس باغ موزه دفاع مقدس برگزار خواهد شد.
همچنین قرار است در این مراسم ضمن تجلیل از این یادگار سفر کرده دوران دفاع مقدس از کتاب ‘یار دوست’ نوشته ابراهیم گلفام و قاسم اکبری مقدم که در برگیرنده تاریخ شفاهی زندگی آن مرحوم می باشد با حضور خانواده معظم امیر سرلشکر محمد سلیمی فرمانده سابق ارتش جمهوری اسلامی ایران رونمایی شود.
امیر سرلشکر سلیمی پس از تحمل یک دوره بیماری ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ در سن ۷۸ سالگی در تهران درگذشت.
وی یکی از قدیمی ترین فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران بود که در ایام دفاع مقدس مسئولیت هایی نظیر ریاست دفتر مشاوره نظامی حضرت امام خمینی(ره) و فرماندهی ستاد جنگ های نامنظم را بر عهده داشت و در نبردهای متعددی از جمله آزادسازی سوسنگرد نقش آفرینی کرد و بعدها مفتخر به اخذ نشان «نصر» از دست رهبر معظم انقلاب اسلامی شد.
امیر سرلشکر سلیمی همچنین به مدت چهار سال (حد فاصل سالهای ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۴) مسئولیت وزارت دفاع را برعهده داشت.
وی از بنیانگذاران ارتش انقلابی در خرداد سال ۱۳۷۹پس از کناره گیری امیر سرلشکر علی شهبازی، به فرماندهی کل ارتش منصوب شد و همزمان با یک درجه ارتقا، به درجه سرلشکری نیز نائل آمد.
امیر سرلشکر سلیمی تا شهریور سال ۱۳۸۴ به عنوان فرماندهی کل ارتش جمهوری اسلامی ایران خدمت کرد و پس از آن نیز به عنوان یکی از مشاوران ارشد فرمانده معظم کل قوا در امور نظامی خصوصا ارتش منصوب شد.
اجتمام(۱)**۷۰۲۹**۱۵۶۹**دریافت کننده: فرهاد شرف پور **انتشار: علی حبیبی

انتهای پیام /*منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا