;
آخرین اخبار

بهترین مدل سربازی«داوطلب بسیجی»حضرت امام(ره) است

[ad_1]

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به لزوم اصلاح نظام سربازی اظهار داشت: اصلاح نظام سربازی در دستور کار مجلس قرار دارد اما به دلیل اینکه ستاد کل نیروهای مسلح برنامه مشخصی برای تغییر نظام وظیفه عمومی ندارد، عملاً این موضوع به نتیجه نخواهد رسید.

وی ادامه داد: علی رغم تبعات اجتماعی زیاد سربازی اجباری که قانونی وارداتی از زمان رضاخان با الگوگیری از اروپا وارد کشور شده است، بسیاری از مراجع معتقدند که سربازی به لحاظ شرعی واجب کفایی است و با وجود نیروهای مسلح حقوق بگیر و سرباز، سربازی موضوعیت خود را از دست می‌دهد.

داوطلب بسیجی بهترین مدل سربازی حضرت امام (ره)

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در آیات قران هم تاکید شده که ارتش دائم داشته باشیم اما در اسلام به این شکل نبوده است، حضرت امام (ره) بهترین مدل سربازی را در دنیا خلق کرد که اسم آن را «داوطلب بسیجی» نامید.

وی ادامه داد: به عبارتی ما باید نیروهای مسلح، ارتش، سپاه و نیروی انتظامی داشته باشیم و تنها در مواقع ضروری از ظرفیت داوطلب بسیجی و به فرموده رهبر معظم انقلاب از «غیرت دینی» بهره ببریم.

تبدیل سربازی به یک کارخانه دشمن‌سازی نظام

ابوترابی با بیان اینکه سربازی به این شکل در دین و قوانین ما وجود ندارد و کاملاً وارداتی است، گفت: کشورهای اروپایی هم این مدل سربازی را اصلاح کردند اما نیروهای مسلح ما حتی قبول ندارند که این مدل سربازی در کشورمان یک کارخانه دشمن سازی برای نظام تبدیل شده است و تأسف می‌خورم که نیروهای مسلح فرزندان خود را معاف کردند اما از تقدس سربازی حرف می‌زنند که اگر سربازی مقدس است چرا فرزندان خود را معاف می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: امروزه حدود ۳ میلیون سرباز فراری در کشور وجود دارد که هرساله بالغ بر ۲۰۰ هزارتا به آن اضافه می‌شود و از سویی دیگر آنهایی که به سربازی می‌روند با چالش‌های اخلاقی، فرهنگی و مالی مواجه می‌شوند و و باید بپذیریم که نیاز به تحول بنیادین در نظام وظیفه عمومی داریم.

لازم به ذکر است که تعرفه خرید سربازی در کمیسیون تلفیق نیز که مبلغ بالایی را عنوان کرده‌اند، تائید نهایی نشده است.

[ad_2]

منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 15 =

دکمه بازگشت به بالا