;
آخرین اخبار

بهره‌مندی ۴۴۸ فرزندپسر مددجویان کمیته امداد خوزستان ازخدمات نظام وظیفه


به گزارش ایرنا ناجی عبیاوی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: خدمات شامل  ، کاهش تعرفه خدمت و انتقال به نزدیک‌ترین پادگان محل سکونت است.

وی بابیان اینکه معافیت فرزند پسر از به شرطی انجام می‌شود که حضور فرزند باعث توانمندی و بهبود شرایط اقتصادی خانوار باشد، افزود: ۱۵۲ نفر از فرزندان پسر خانوارهای زیرحمایت در این مدت از خدمت سربازی معاف شدند.
عبیاوی هدف از ارایه  را کمک به توانمندسازی خانوارهای زیرحمایت بیان کرد و گفت: بر اساس قانون تنها یک نفر از فرزندان پسر خانوارهای بدون سرپرست و یا تنها پسر خانوارهایی که دارای سه دختر هستند از خدمت سربازی معاف می‌شوند.
وی افزود: طرح تسهیلات سربازی شامل خانوارهای فوت سرپرست مرد خانوار، طلاق و نیز خانوارهای دارای سه فرزند دختر است.

وی گفت: به‌منظور کاهش مشکلات معیشتی خانوارهای زیرحمایت، با پیگیری‌ و انجام مکاتبات با سازمان نظام‌وظیفه ۲۹۶ نفر از سربازان زیرحمایت به نزدیک‌ترین پادگان محل سکونت خود منتقل و از کاهش تعرفه سربازی بهره‌مند شدند.
عبیاوی یکی از مؤلفه‌های توانمندسازی مددجویان زیرحمایت را کمک به معافیت سربازی فرزندان پسر این خانوارها بیان کرد و افزود: معافیت فرزندان مددجو و پس‌ازآن دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی و شروع به کار در حرفه‌ای خاص توان اقتصادی خانواده را بالا برده و موجب توانمندسازی این خانوارها می‌شود.
قائم مقام (ره)  با بیان اینکه این کمیته طرح با همکاری را به اجرا درآورده، بیان کرد:در این طرح مهارت های فنی و حرفه‌ای رایگان به فرزندان خانوارهای مددجو مشمول خدمت سربازی ارایه می‌شود.
وی با بیان اینکه سربازان مددجو به منظور از بسته های تشویقی این نهاد بهره‌مند می‌شوند، بیان کرد: بسته های تشویقی این نهاد به سربازان ماهر پیش، هنگام و پس از سربازی ارایه می‌شود، که از اصلی ترین بسته های تشویقی آن، تامین تمامی هزینه مهارت آموزی، و ارایه تسهیلات اشتغال خانواده است.

۱۳۰ هزار خانوار زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا