;
مهارت آموری

بهره‌گیری از فناوری‌های نوین در تسریع رسیدگی به درخواست‌های مشمولان

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از سایت پلیس، افزود: ارائه خدمات الکترونیک در عمومی با ورود سامانه های رایانه ای و راه اندازی سامانه جامع وظیفه عمومی از اواخر سال ۱۳۸۳ آغاز و تاکنون سیر تحول شگرفی را سپری کرده است. این موضوع سازمان وظیفه عمومی را به عنوان یکی از سازمان های پیشرو در عرصه مکانیزاسیون اداری و همچنین ارائه خدمات الکترونیک معرفی کرده است.

مهری با بیان اینکه به کارگیری فناوری های نوین در خدمات رسانی از اولویت های سازمان وظیفه عمومی ناجاست، افزود : توانسته ایم با به کارگیری فناوری های نوین فرصتی فراهم کنیم تا مشمولان بتوانند در بستر اینترنت درخواست های خود را در زمینه های ، ثبت تحصیلی، استعلام وضعیت، تمدید و تعجیل و… را پیگیری کنند.

وی از کاهش مراجعات حضوری به این سازمان خبر داد و گفت: بازنگری فرآیند انواع معافیت های ، به کارگیری پزشکان معتمد برای معاینه اولیه مشمولان و ارتباط سیستمی پزشکان معاین با دفاتر پلیس+۱۰، ایجاد ارتباط سیستمی با ثبت احوال، سامانه خروج ازکشور و در بستر اینترنت و… تاثیر به سزایی در تسریع رسیدگی به درخواست های مشمولان داشته است.

مهری تصریح کرد: یکی از دغدغه های مسئولان بهره وری تخصصی و ارتقاء سربازان در نیروهای مسلح است که توانسته ایم با ایجاد سامانه ثبت رزومه تخصصی مشمولان متقاضی اعزام به خدمت از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰)، از توانایی های سربازان در عرصه های مختلف کشور از جمله علمی، دفاعی، امنیتی، انتظامی و… و. استفاده کنیم.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

دکمه بازگشت به بالا