به صورت پروژه ملی باغ کتاب ناخن نکشید/واگذاری به سازمان فرهنگی

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر امانی در جلسه علنی روز سه شنبه با اشاره به تذکر محمد حقانی در خصوص اجرای موضوعات فرهنگی در حوزه ترافیک و الگوبرداری از منابع خارجی گفت: طرحی که آقای حقانی نشان دادند مربوط به یک فراخوان از سوی معاونت حمل ونقل از ترافیک‌هاست که این طرح بر اساس الگوی فرانسوی به معاونت ترافیک پیشنهاد شده است، اما هیچ جا و در هیچ مکانی از شهر پخش و نصب نشده است.

وی ادامه داد: اگر ثابت شد که این طرح در یک نقطه از شهر نصب شده، معاونت حمل و نقل رسماً از همه مردم عذرخواهی خواهد کرد.


امانی افزود: اطلاعات نادرستی توسط یکی از مدیران عزل شده به آقای حقانی داده می‌شود که درخواست می‌کنیم این اطلاعات را قبل از تذکر با معاون حمل و نقل یا مدیران شهری چک کنند و در صورت قطعی شدن، تذکر دهند. این نوع تذکر دادن در شأن آقای حقانی که استاد و پیشکسوت بنده هستند نیست.


دعوت از اعضای شورای برای بازدید از باغ کتاب


معاون برنامه‌ریزی و امور شوراهای شهرداری تهران در خصوص تذکر به باغ کتاب نیز توضیح داد: باغ کتاب یک پروژه فرهنگی در خاورمیانه است و به ناحق بر روی آن ناخن نکشیم. چرا یک کار بزرگ را این گونه لکه‌دار می‌کنیم.


امانی تصریح کرد: از همه شما دعوت کردیم با حضور در باغ کتاب از نزدیک صفر تا صد پروژه باغ کتاب را مطلع شوید.


وی با بیان اینکه همه ما اشتباه می‌کنیم، از گذشتگان تا آینده، گفت: مشکلات را با ما در میان بگذارید، اما پروژه باغ کتاب یک پروژه بزرگ فرهنگی است که همه اهل فرهنگ از آن راضی هستند.


امانی تأکید کرد: بر اساس اساسنامه سازمان فرهنگی و هنری اداره اماکن فرهنگی شهری به عهده سازمان فرهنگی و هنری شهرداری است و باغ کتاب نیز بر همین اساس برای بهره‌برداری به این سازمان تحویل داده شد که نشر شهر تنها بهره‌برداری این مجموعه را برعهده دارد.


قرار نیست همه مکاتبات را تذکر بدهیم


وی همچنین در پاسخ به تذکر عباس جدیدی گفت: روزانه به دلیل مسئولیت عباس جدیدی که معاون نظارتی شورا هستند، مکاتبات زیادی بین ما انجام می‌شود، اما قرار نیست همه مکاتبات را تذکر بدهیم.


امانی با بیان اینکه تاکنون ۷۰ نامه را در سال جدید پاسخ داده‌ام، گفت: تذکر امروز عباس جدیدی را نیز به طور مکتوب پاسخ داده‌ایم، ملک موردنظر در مالکیت شهرداری است و نیمی از آن نیز به عنوان میدان میوه و تره بار در حال بهره‌برداری است.


معاون برنامه‌ریزی و امور شوراهای شهرداری تهران همچنین اضافه کرد: بسیاری از املاک به صورت خیریه یا حسینیه در حال استفاده هستند، اما مالکیت همچنان در اختیار شهرداری است.

منبع: خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا