معاون هماهنگ کننده ناجا در نشست با معاون امور صنعتی و تحقیقاتی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بومی سازی تجهیزات ماموریتی را گامی جدی در جهت تحقق راهبرد کلان خود کفایی کشور دانست.

به گزارش ایسنا  سردار محمدعلی نوری نژاد در دیدار با سردار رضا مظفری نیا – معاون  امور صنعتی و تحقیقاتی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح- که به منظور تامین تجهیزات و نیازمندی های ماموریتی نیروی انتظامی به ویژه  ” شناورهای دریایی”، “بالگرد ” و … در ستاد ناجا برگزار شد – با اشاره به پشتیبانی  “تجهیزاتی” وزارت دفاع از نیروی انتظامی اظهارکرد: همکاری ها و تعاملات نزدیکی بر روابط نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح حاکم است. توانمندی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در “تولید” ،” بازسازی” و ” ارتقای کیفی ” تجهیزات و امکانات دفاعی ـ انتظامی، کمک شایانی به اجرای ماموریت های پلیس می کند.

وی افزود: همکاری های وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و نیروی انتظامی در تولید و تامین تجهیزات، امکانات و نیازهای ماموریتی از تجارب موفقی  است که به “خود کفایی” نیروهای مسلح منتج شده است.   

وی تاکید کرد: امروز صنایع هوایی، دریایی، الکترونیک، اپتیکی و تحقیقاتی وزارت دفاع و پشتیباتی نیروهای مسلح که متکی بر”دانش” و “تجربه” جوانان و متخصصان داخلی است، پشتیبان و حامی نیروی انتظامی در اجرا و عملیاتی شدن  ماموریت هاست.

نوری نژاد با بیان اینکه  تقویت بنیه انتظامی و تامین تجهیزات مورد نیاز  از اولویت های ناجاست، خاطر نشان کرد: از وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح انتظار داریم تامین تجهیزات ماموریتی نیروی انتظامی که بر مبنای ” نیاز سنجی ” احصاء و اعلام شده است را در اولویت ها قرار دهد.

معاون هماهنگ کننده ناجا اضافه کرد: با توجه به اینکه  نیروی انتظامی بر مبنای وظایف ذاتی و قانونی، تامین نظم و امنیت داخلی و عمومی کشور را عهده دار است، لذا انتظار و شایسته است وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشراف بر اهمیت و حساسیت ماموریت های پلیس، در تخصیص و تزریق نیازمندی های پلیس، تلاش مضاعفی داشته باشد. هرچند که انصافا تاکنون  شاهد پشتیبانی های مطلوب  بوده ایم و قدردان این حمایت ها هستیم.

نوری نژاد تصریح کرد: تدابیر حکیمانه و داهیانه مقام معظم رهبری ملاک عمل آحاد نیروهای مسلح است و قطعا با تکیه بر دانش و تخصص جوانان ولایی، متعهد، انقلابی و متخصص این مرز و بوم در عرصه های مختلف به ویژه ” صنایع دفاعی ـ  نظامی و انتظامی ” مسیر  ” خود کفایی ” را پر شتاب تر از گذشته طی خواهیم کرد تا موفقیت های روز افزون جمهوری اسلامی ایران، “امید بخش” دوستداران نظام و خار چشم دشمنان باشد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس وی با تاکید براینکه ماموریت های نیروی انتظامی “تعطیل بردار” نیست و  هیچ ” بن بستی” در اجرای ماموریت ها نداریم، تاکید کرد: سبزپوشان ناجا به برکت  عنایت مقام معظم رهبری مدال پر افتخار  ” مجاهدان فی سبیل الله ” را بر سینه دارند و بر توفیق و فرصت خدمتگزاری خداوند را شاکریم. ما خود را سرباز ولایت می دانیم و برای ” امنیت ” این آب و خاک، ” جان ” هم می دهیم. قطعا تقویت نیروی انتظامی به منزله ” ارتقای نظم و امنیت کشور است و از نهادها پشتیبانی کننده و تسهیل گر ماموریت ها نیز تشکر می کنیم. 

انتهای پیاملینک منبع