;
آخرین اخبار

بیش از هفت میلیون نفر در سال ۹۷ از مناطق جنگی بازدید کردند

به گزارش برنا، سردار بهمن کارگر روز سه شنبه در آیین تجلیل و تکریم سراسری یک میلیون پیشکسوت و مقاومت و افتتاح نمایشگاه در لباس در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت:  عزیزانی که امروز حضور دارند جمعی از فرماندهان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس و مدافعان حرم، خانواده و فعالان حوزه فرهنگی و هنری و ادبی در حوزه دفاع مقدس هستند.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان این که وظیفه خود می‌دانیم که آن دوران زرین را در چهل و یکمین سالروز گرامیداشت هفته دفاع مقدس زنده نگه بداریم، خاطرنشان کرد: ما در هیات امنای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در سالهای گذشته تا کنون ۷۳۰ جلسه تشکیل داده‌ایم که یکی از نتایج آن احداث موزه های دفاع مقدس است.

وی یادآور شد: تاکنون ۲۴ موزه دفاع مقدس در سراسر کشور ایجاد شده که حاج نخستین موزه دفاع مقدس را در کرمان ساخته‌اند. چندین موزه دیگر تا پایان سال ۱۴۰۴ احداث خواهد شد و تاکنون ۵۸ یادمان دفاع مقدس به ثبت رسیده است.

سردار کارگر با بیان این که سند ملی راهیان نور به تصویب رسیده است، اضافه کرد: در حوزه راهیان نور درسال ۹۷ بیش از هفت میلیون نفر از مناطق جنگی بازدید کرده‌اند که ۸۰ درصد آنها هستند.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خاطرنشان کرد: خوشبختانه به لطف نیروی در سال ۹۷ و ۹۸ هیچ تلفات جاده‌ای در حوزه راهیان نور نداشته‌ایم. امسال ۴۷۷ ستاد و کمیته برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس تشکیل داده‌ایم. همچنین در سال جاری قرار است از یک میلیون نفر از پیشکسوتان دفاع مقدس تجلیل کنیم. بیش از ۵۰۰ عنوان کتاب قرار است رونمایی شود.

سردار کارگر به نمایشگاه درلباس سربازی اشاره کرد و گفت: برخی از اسناد برای نخستین بار است که در این نمایشگاه عرضه می‌شود و نقش در بازه‌های زمانی مختلف انقلاب و تحمیلی در آن بیان خواهد شد.​

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا