;
آخرین اخبار

بیش از پنج هزار سرباز اردبیلی آموزش مهارتی می‌بینند

[ad_1]

به گزارش ایرنا، سجاد انوشیروانی روز یکشنبه در این زمینه گفت: مهارت‌آموزی این سربازان در ۲ پادگان آموزشی استان اردبیل در قالب سومین مرحله طرح سرباز- مهارت با محوریت پادگان‌های آموزشی در پادگان‌های شهید بیگلری و شهید مدنی، واقع در مشگین‌شهر و اصلاندوز تا پایان سال‌جاری انجام خواهد شد.

وی افزود: تعداد یک‌هزار و ۶۸۱ نفر سرباز وظیفه در پادگان آموزشی شهید مدنی و تعداد یک‌هزار و ۶۷۹ نفر سرباز وظیفه در پادگان آموزشی شهید بیگلری از اردیبهشت‌ تا آبان‌ امسال آموزش‌دیده‌اند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل بیان کرد: سربازان وظیفه در این مرحله در چهار دوره آموزشی از جمله آشنایی با مهارت‌های عمومی اشتغال، آشنایی مهارت‌های زندگی، آشنایی مقدماتی با مبانی حقوق، و آشنایی مقدماتی با سواد رسانه‌ای به صورت مجازی آموزش می‌بینند.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح سرباز- ماهر به صورت آزمایشی از اسفند ۱۳۹۷ در استان اردبیل آغاز شده است، اضافه کرد: بر اساس تفاهم‌نامه همکاری با جهاد دانشگاهی استان که تجارب زیادی در زمینه آموزش دارد، واگذار شده است.

انوشیروانی اظهار کرد: همدلی و خودآگاهی، ارتباط موثر و ارتباط بین فردی، مدیریت هیجان و مدیریت استرس، مهارت مدیریت زمان، تفکر انتقادی، حل مساله، آشنایی با قانون اساسی، سواد مالی، سواد رسانه‌ای، فضای مجازی، برنامه‌ریزی، رزومه‌نویسی و مصاحبه شغلی، آشنایی با مراحل کسب و کار، بازاریابی و قوانین کسب و کار از جمله سرفصل‌های آموزشی است.

منبع:ایرنا

[ad_2]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + ده =

دکمه بازگشت به بالا